Сьогодні у Львівському Національному медичному університеті імені Данила Галицького відбулась меморіально-наукова конференція до 60-річчя від дня народження доктора медичних наук, професора Ігоря Герича.
Захід об’єднав друзів, учнів, колег Ігоря Герича, а також усіх, хто цікавиться його вагомими напрацюваннями в царині медицини.
Одним із таких є голова Львівської ОДА Максим Козицький.
«Мені в житті дуже сильно пощастило. Адже знаковою людиною для мене був мій наставник і друг – професор Ігор Герич. Вперше ми зустрілися, коли я був на першому курсі. Ігор Дионізович викладав так, що завдяки йому я і вибрав хірургію. Вдруге доля звела нас, коли я був інтерном у лікарні на Мазепи. В професора Герича захищав магістерську. Завдяки йому я вступив у Києво-Могилянську академію. Так, Ігор Герич дав мені двічі квиток у життя: вперше – як хірурга, а вдруге – як управлінця», – поділився своїми спогадами очільник області.
Максим Козицький зазначив, що Ігор Герич був Людиною з великої букви, пріоритетним для нього завжди було здоров’я пацієнта.
«Нам рідко у світі зустрічаються люди такого високого морально-етичного рівня. Його слово було гостре, як скальпель, яким він дуже професійно оперував. Він так само дуже професійно оперував суспільство. Він був для мене прикладом того, що люди, які вперто йдуть обраним шляхом, завжди досягають того, чого вони хочуть. Ігор Дионізович був Людиною з великої букви, він на перше місце ставив свого пацієнта і його здоров’я. На першому місці у нього були доброта, чуйність і професіоналізм. Хто мав хоч раз справу з цією Людиною, усе життя несе в серці особливу іскру. Я хочу, щоб кожен із нас пам’ятав Ігоря Дионізовича і намагався зробити хоч частинку того, що зробив він», – додав очільник області.
Спогадами про батька поділився і син професора Гнат Герич.
В межах конференції розглянули з десяток актуальних медичних тем.
Ігор Герич – український лікар, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії № 1 ЛНМУ імені Данила Галицького, голова Львівського осередку Асоціації хірургів України, громадський діяч.
Автор понад 450 наукових і навчально-методичних праць, серед них 20 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, 6 підручників, 15 монографій.