“Кошти освітніх субвенцій мають бути використані ефективно”, – Іван Собко

Цього року в області за кошти освітньої субвенції на умовах співфінансування з місцевих бюджетів планують придбати 23 шкільних автобуси.

Про це йшлося сьогодні під час скайп-наради з головами ОТГ, райдержадміністрацій та районних рад під головуванням заступника голови Івана Собка.

“Станом на сьогодні департамент освіти і науки облдержадміністрації оголосив тендер на суму 43700 тис. грн на закупівлю автобусів. Також очікуємо на рішення про співфінансування  ще від трьої громад, сесії яких заплановані на кінець липня або початок серпня”,  – зазначила заступник  директора департаменту освіти і науки  Львівської ОДА Ольга Котовська.

Також вона повідомила, що окрім коштів на закупівлю школяриків, Львівщина отримала цільові освітні субвенції з державного бюджету на забезпечення якісної сучасної освіти за напрямами  – Нова українська школа та Спроможна школа.

“Щодо субвенції на розвиток Нової української школи, готове розпорядження, яке скеруємо вам завтра і чекаємо на ваші рішення про співфінансування. За напрямом “Спроможна школа для кращих результатів” обласна державна адміністрація надіслала до Міністерства освіти і науки України узагальнений перелік найбільш пріоритетних проєктів закладів загальної середньої освіти Львівської області для розгляду та подальшого затвердження цих проєктів для фінансування”, – проінформувала заступник директора.

Окрім того, вона зазначила, що Львівщина  відповідно до Постанови  від 21 квітня 2021 року № 403 отримала субвенцію, спрямовану на заходи для боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою  коронавірусом SARS-Co V-2  та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти.

“Ми раніше закупляли маски та антисептики, окрім того, передбачена закупівля ноутбуків для вчителів. Сума субвенції – понад 67 мільйонів, ми зібрали ваші потреби і  склали перелік обладнання, окрім того, ви отримаєте інформацію про підготовку гарантійних листів, щоб ми могли розпочати процедуру оголошення тендеру”, – зазначила Ольга Котовська.

Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко наголосив керівникам громад та РДА, що кошти освітніх субвенцій мають бути використані вчасно та ефективно, бо від цього залежить освітній процес.

“Субвенцію на закупівлю школяриків ми отримали торік і закумулювали, зараз  чекаємо на аукціон. Ми проаналізували, скільки автобусів є на кожній території, врахували індекс спроможності громади та виконання бюджетів і сформували переліки. Щодо НУШ провели розрахунки і найближчим часом надішлемо розподіли,  залучайте співфінансування і працюйте. Кошти освітніх субвенцій мають бути використані ефективно. Для розвитку спроможної школи перелік на погодженні у Міністерстві, врахували, щоб кожна громада отримала кошти, вживаємо заходів, щоб якомога швидше розробили наказ”, – зазначив Іван Собко.

Також він закликав керівників  територій чітко проаналізувати потребу закладів у ноутбуках і забезпечити співфінансування.