k2FtbBdWr1

Малювання сіллю та янголи на дахівці: Дрогобицька солеварня запрошує у «Соляну казку»

У неділю, 30 червня, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, у Дрогобичі організовують дитячий фестиваль із великою кількістю майстер-класів під назвою «Соляна казка стародавнього Дрогобича».

У програмі – 15 заходів. Крім майстер-класів буде вишкіл, презентація джаз-бенду, музичний перфоманс, лекція екоактивіста. Захід  відбудеться у неділю з 14 до 19 години на території Дрогобицької солеварні (вул, Солоний Ставок, 27, поблизу дерев’яної церкви Святого Юра).

Керівниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака зауважує, що Дрогобич є одним із найбільш відвідуваних міст в області під час подорожей.

«Солеварню вдалося зберегти, але це був тільки перший крок. Важливим є її подальший розвиток у всіх напрямах, і насамперед – як туристичного магніту, – зауважує Наталя Табака. – Та й місто Дрогобич має гасло «У ньому вся сіль». У випадку із «Соляною казкою стародавнього Дрогобича» йдеться і про туристичний розвиток, адже захід має на меті зібрати кошти для втілення туристичного проєкту. По-друге, такий фестиваль ставить хороший, змістовний акцент, адже у майбутньому для кожного гостя, а особливо якщо це будуть діти, ця місцина закарбується в пам’яті як локація, де вперше спробували себе в гончарстві, кулінарії чи навіть виварюванні солі».

Андрій Юркевич, громадський активіст, актор, екскурсовод, учасник ініціативної групи з відродження Дрогобицької солеварні, виділяє серед майстер-класів подію відомого художника Лева Скопа.

«Навчатиме дітей малювати янголів солеварні на стародавній дахівці, – говорить Андрій Юркевич. – Ще у нас буде справжній гончарський круг у межах майстер-класу від школи мистецтв. Іншою цікавинкою буде малювання сіллю. Виявляється, є техніка, коли акварельні фарби змішують із сіллю, а в підсумку вдаються дуже цікаві малюнки. Загалом Дрогобицька солеварня – це насамперед виробниче підприємство і майстер-класи в цій локації – саме те, що потрібно».

Гості заходу зможуть спробувати себе й у видобутку та виварюванні солі. Вхід на заходи вільний, як і участь у майстер-класах. Зате буде скринька для добровільних пожертв.

«Збираємо загалом 70 000 грн для облаштування туристичних доріжок на території солеварні, – розповідає Олег Петренко, директор Дрогобицького солевиварювального заводу. – Зокрема, від адміністративної будівлі до, власне, приміщення із шурфом, де виварюють сіль».

Перелік заходів у межах «Соляної казки у стародавньому Дрогобичі»:

–          Майстер-клас малювання разом з Левом Скопом;

–          Гончарський майстер-клас від дрогобицької школи мистецтв;

–       Етномузей “У Дворі” представляє: майстер-клас виготовлення правдивого вершкового масла та хліба, замішаного на ропі з дрогобицької солеварні, дегустація карпатських чаїв;

–          Малювання соляними фарбами та мукосолики від Світлани Забари;

–          Вишкіл від проєкту ‘’Бар’єр’’;

–          Аквагрим;

–          Кулінарний майстер-класи;

–          Вуличний музей цікавих експонатів, від колекціонера та голови ГО “Інститут шанувальників старожитностей” Анатолія Задерецького;

–          «Лабораторія джазу». Презентація просто неба на солеварні джаз-бенду під керівництвом Ярослава Проціва;

–          Музичний перфоманс від Ігоря Івановича;

–          Презентація НВК “Зефір”;

–          Відкрита лекція від екоактивіста Святослава Степ’яка: “Як я почав сортувати всяке різне, і що з того вийшло”;

–          Презентація Меденицького професійного ліцею;

–          Презентація Вищого професійного училища №19;

–          Екскурсія виробничими локаціями солеварні та частування свіжою теплою сіллю.