k2FtbBdWr1

Майбутня відбудова громад передбачає посилення заходів цивільного захисту й енергоефективності будівель, сертифікацію будматеріалів й урахування принципів безбар’єрності

На цьому наголосила голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Чинна система цивільного захисту не захищає громадян на 100%. Відповідно, мають оновитися інженерно-технічні заходи у містобудівній та проєктній документації, а також розроблятиметься мережа сучасних бомбосховищ.

«Зараз ми змінюємо всю систему цивільного захисту – те, як мають улаштовуватися бомбосховища та будуватися укриття, як можливо використовувати споруди подвійного призначення, зокрема паркінги. Разом із Міністерством відновлення ми переглядаємо і будівельні норми, підходи до містопланування, рекомендації ДСНС та інших служб», – сказала Шуляк.

Другим стандартом відбудови, за її словами, є енергоефективність будівель, яка полягає в реалізації стратегії термоізоляції споруд до 2050 року.

Також вона зауважила, що розроблятимуться якісні будівельні матеріали, згідно з європейськими стандартами. Водночас впроваджуватимуться системи оцінки стабільності показників продукції для будівництва.