У січні-листопаді цього року роботу за сприяння фахівців Львівської обласної служби зайнятості знайшли 695 краян з інвалідністю.

Серед них 41,4% – мешканці сільської місцевості, 42,7% – жінки, 14,4% – молодь до 35 років, 5,0% – вимушено переселені українці, які переїхали із районів активних бойових дій або тимчасово окупованої території.

«Людей працевлаштовують на різні вакансії. Однак пропонована їм робота повинна відповідати рекомендаціям МСЕК та індивідуальній програмі реабілітації. Якщо пошуковець місця праці справді висококласний спеціаліст і знавець своєї справи, то його фізичний стан не перешкоджає успішному працевлаштуванню», – наголосив директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк.

Про це свідчать такі факти: за посередництва служби зайнятості колишні безробітні з інвалідністю працюють керівниками, менеджерами, бухгалтерами, адміністраторами, юристами, вчителями, спеціалістами державної служби, помічниками вихователя, продавцями, касирами, медсестрами, кухарями, слюсарями-ремонтниками, операторами котельні, водіями, операторами заправних станцій, прибиральниками службових приміщень, підсобними робітниками, охоронцями, охоронцями.

Для підвищення рівня конкурентоспроможності на ринку праці обласна служба зайнятості організовує для безробітних, зокрема – й для людей з інвалідністю, професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, стажування на виробництві.

У січні-листопаді цього року рівень професійної компетенції підвищили майже 240 безробітних.

Окрім того, пошуковцям роботи надають профорієнтаційні послуги, щоб вони поєднали власні здібності та можливості з кадровою потребою працедавців, визначили галузь, де зможуть найповніше реалізувати свій потенціал.

Такими послугами охоплені 3165 осіб з інвалідністю.