k2FtbBdWr1

На Львівщині планують створити багатосторонню групу з Ініціативи прозорості видобувних галузей

Сьогодні за круглим столом у Львівській облдержадміністрації визначили алгоритм дій щодо можливості створення багатосторонньої групи Ініціативи прозорості видобувних галузей (БГ ІПВГ, Ініціатива), яка здійснюватиме керівництво та контроль над виконанням вимог ІПВГ саме на Львівщині, як у пілотному регіоні. До групи увійдуть представники обласної влади, бізнесу та громадських організацій.

Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) – міжнародний стандарт, призначення якого полягає у підвищенні прозорості управління доходами держави від діяльності в сфері видобування природних ресурсів. Такі стандарти запроваджені  у 55-ти країнах світу, серед яких Норвегія, Великобританія, Німеччина, Казахстан, та ін.

Вчасна та якісна підготовка Звіту ІПВГ є одним з важливих індикаторів впровадження економічних реформ в країні. У 2013 році Україна приєдналась до Ініціативи і, починаючи з 2015 року, публікує щорічні звіти, де показує, скільки компаній працює у видобувних галузях, а також скільки податків вони сплатили державі.

«Саме Ініціатива прозорості видобувної галузі встановила глобальний стандарт на шляху до відкритості управління нафтовими, газовими, вугільними ресурсами. Мета нашого кругло столу – це поглибити і сформувати єдине бачення щодо наявного діалогу між бізнесом, громадськістю і владою. Тому що без ефективного бізнесу важко говорити про наповнення бюджетів, виконання, в тому числі, певної соціальної функції на тій території, де вони здійснюють свою діяльність.

Важливими є зміни до законодавства щодо розщеплення рентної плати, частина  якої надходить до місцевих бюджетів. Адже тепер вже орган місцевого самоврядування з метою наповнення дохідної частини місцевого бюджету сам шукає інвестора, представників бізнесу для спільної роботи.

Результатом круглого столу має бути чітке бачення можливих форм, інструментів впровадження інституту прозорості видобувних галузей на регіональному рівні для встановлення ефективної комунікації», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

«Працюючи на території громади, видобувна компанія здійснює значний вплив на інфраструктуру, трудову зайнятість, екологічну ситуацію, що вимагає можливості діалогу між компанією та місцевими громадами для врегулювання усіх питань. Саме такий діалог дасть можливість кожному жителю села, селища чи міста знати і розуміти, як видобувні компанії працюють на території їх громади, що видобувають, які заходи вживаються для збереження навколишнього середовища тощо. Компанії, в свою чергу, зможуть брати участь у життєдіяльності територій, на яких здійснюють господарську діяльність, що стане основним підґрунтям довіри між бізнесом та громадою», – зазначив Орест Микита, голова Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини.

Як розповів заступник директора західної філії компанії «Укргазвидобування»  Олексій Сердюченко, звітність компанії формується на центральному рівні і подається до Міненерго відповідно до стандартів Ініціативи.

«Компанія може поділитися досвідом із впровадження проєктів корпоративно-соціальної відповідальності, які ми реалізуємо у п’яти областях із врахуванням цілей сталого розвитку, задекларованих ООН. Наша компанія є відкритою для співпраці», – додав Олексій Сердюченко.

До слова, захід провели в рамках проєкту ГО «Нова Енергія» – «Відповідність даних та пілотна інтеграція порталу ІПВГ в Україні» у партнерстві з Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщити та департаментом паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства ЛОДА.

У зустрічі взяли участь керівниця Директорату з питань формування енерго та ресурсоефективної політики Міністерства енергетики України Вікторія Гнатовська, представники міжнародного фонду «Відродження», Асоціації «ЕнергоТранспарентність», Асоціації газовидобувних компаній України, науковці та представники громадськості.