k2FtbBdWr1

«На Львівщині працюють сучасні системи оповіщення, триває перевірка захисних споруд», – Ігор Туз

Дії служб цивільного захисту в мирний час і в особливий період майже не відрізняються.  Загалом вони спрямовані на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та допомогу постраждалим. Про це розповів директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз під час позачергової сесії.  

«У мирний час ми працюємо із загрозами природного, техногенного і соціального характеру. На них реагують рятувальні підрозділи ДСНС, правоохоронні органи, підрозділи медицини катастроф, аварійні бригади об’єктів життєзабезпечення тощо. В особливий період додається загроза можливої військової агресії, можливих терактів, руйнувань адміністративних будівель. Тоді ж починають працювати спеціалізовані служби. Загалом їх на Львівщині 12», – розповів Ігор Туз.

За останні 3 роки область зробила суттєвий стрибок у створенні сучасної системи оповіщення. В цілодобовому режимі працює оперативно-чергова служба департаменту з питань цивільного захисту.

До слова, нещодавно відбувся візит в Мурованську громаду, де на прикладі демонстрували переваги оновленої системи оповіщення, її алгоритм роботи. Детальніше читайте тут.

Продовжується оповіщення керівного складу області: керівництва РДА, територіальних громад. За лічені хвилини департамент може оповістити одночасно 7700 керівників всіх рівнів області. Про те, як саме відбувається оповіщення пресслужба ЛОДА писала раніше.

«В межах програми «Безпечна Львівщина» ми створюємо нову сучасну систему електронного оповіщення. Загалом ця система діє вже у 46 центральних населених пунктах громад. Це нові системи за європейськими стандартами, які упродовж 48 годин можуть працювати навіть без електрики», – додав директор департаменту.

Завершується робота з інвентаризації укриттів та сховищ на території області. Загалом, станом на зараз проінвентаризували майже 90% захисних споруд. На Львівщині є 937 сховищ, майже 170 тисяч найпростіших укриттів. До них переважно належать підвали житлових будинків.

Оповіщення населення здійснюють також в межах ефіру радіомовлення «Суспільного Радіомовлення», ЮА Львів, Перший Західний та 16 місцевих каналів, які транслюють інформацію цивільного захисту.

Додаткова інформація про виникнення будь-якого роду надзвичайних ситуацій є на офіційній фейсбук-сторінці департаменту цивільного захисту та в телеграмі. Або ж можна зателефонувати за безкоштовним номером 080 060 04 91.