Депутати Львівської обласної ради проголосували за внесення змін до Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини. Відтак, співфінансування на облаштування спортивних майданчиків розміром 42 на 22 м додатково отримають 8 територіальних громад, 1 громада – отримає фінансування в результаті перерозподілу коштів у межах Програми. З дев’яти запропонованих для дофінансування об’єктів – шість практично вже є завершеними.
Йдеться про облаштування нових спортивних майданчиків у Великому Колодному Жовтанецької територіальної громади, Дрогобичі, Підгірцях Стрийської ТГ, Завидовичах Великолюбінської ТГ Новояворівську, Борині, Мшані Городоцької ТГ, Старій Солі Старосамбірської ТГ та у Радехові.
«Це громади, які станом на сьогодні готові облаштувати основу (огорожа, освітлення) для майданчика або вже це зробили, оскільки це відповідає концепції Комплексної програми. З обласного бюджету ж фінансується придбання та встановлення покриття. Для спортивних майданчиків із трав‘яним покриттям – це 700 тисяч гривень, для мультифункціональних з поліуретановим – 1 мільйон», – зазначив під час доповіді на сесії облради керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.
Мова йде про дофінансування в сумі 3 млн грн. Окрім того, ще 1 млн грн – перерозподіл коштів з об’єкту, який не відбувся, у с. Скоморохи (430 тис грн), та 540 тис – економія в межах передбаченого фінансового ресурсу впродовж року.
Нагадаємо, попередньо у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА, було заплановано облаштування 13 спортивних майданчиків та 3 стадіонів. З 13 майданчиків – 1 об’єкт не відбувся (с. Скоморохи), 12 – вже завершені. Минулого року облаштували 33 майданчики.
«Коли мова йде про місце спорудження чергового майданчика, орієнтуємось на наявність у місцевості спортивної школи, спортивних клубів, тих чи інших клубів з певних видів спорту. Це відповідає вимогам Комплексної програми. Аплікантами можуть бути виключно громади, які мають право власності на земельну ділянку, де буде майданчик, на території має бути спортивна школа чи центр розвитку спорту, а також має бути рішення сесії відповідної ради про співфінансування об’єкту», – пояснив Роман Хім’як.
Він також розповів, що загалом в області є 246 спортивних майданчиків розміром 42 на 22 м.
«Враховуючи чисельність населення і площу території, для Львівщини потрібно більше таких об’єктів, тому є над чим працювати. Але вже цього року переходимо до завершення будівництва великих футбольних повноцінних стадіонів з легкоатлетичним покриттям – у Стрию, Сокалі, Мостиськах. Також у наступному році плануємо презентувати криті спортивні споруди – міжмуніципальні центри розвитку спорту та активного дозвілля вартістю 15-18 млн грн», – додав очільник обласного управління молоді і спорту.