У суботу, 11 грудня, відбувся третій, завершальний, етап Програми навчання для молодіжних просторів у громадах – форум «Активна дія». Загалом проєктом охоплено близько 200 учасників із 10 територіальних громад Львівщини.

Форум «Активна дія» став підсумком двох попередніх етапів, які відбувались упродовж жовтня-грудня цього року. Перший етап включав навчальні сесії, які допомогли молоді зрозуміти як залучати ресурси та налагоджувати зв‘язки в громаді; як перетворити ініціативну групу у команду, як організувати проєкт з нуля та залучитись волонтерською підтримкою. Другий етап проєкту, який відбувався безпосередньо у громадах, допоміг командам провести оцінку ресурсів та спланувати діяльність на наступний рік.

Під час форуму відбулась панельна дискусія щодо викликів, які прослідковуються під час зустрічей з молоддю в громадах, проблем та перспектив, інструментів участі молоді.

«Представники кожної громади мали змогу презентувати плани стратегії проєктів на 2022 рік, які були напрацьовані спільно із Українською академією лідерства під час другого етапу проєкту. Відкрита презентація кожної команди посприяла ширшому ознайомленню із молодіжною діяльністю у громадах, а в майбутньому це стане поштовхом для обміну досвідом та спільної реалізації проєктів», – зазначила Ольга Сподарик, фахівець відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА.

Для того, щоб краще підсумувати напрацювання, молодь попрацювала у групах у форматі світового кафе, шукаючи спільні відповіді на питання: Які ваші виклики, що не працює? Які здобутки, що вдалося? Що з почутого хотілося б реалізувати в себе? Чого не вистачає?  Яка підтримка була б доречна?

«Ми змогли зібрати разом представників різних громад і запустити об’єднання в мережу, в якій відбувається живе спілкування, обмін досвідом і думками. В якій вони можуть бути один для одного порадниками та джерелом натхнення. Тепер важливо продовжувати системну підтримку громад, що б забезпечити сталість розвитку молодіжних центрів та їх команд», – зазначив заступник керівника з суспільного розвитку львівського осередку Української академії лідерства Андрій Павленко.

Завершився форум святковим нагородженням учасників та подарунками для кожної команди із громад Львівщини.

Проєкт реалізувала Українська Академія Лідерства за підтримки обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки.

Довідково:

Українська Академія Лідерства (УАЛ) — це програма особистісного та суспільного розвитку, головним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл. Програма будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку на основі цінностей Академії.