Сьогодні обласна рада на черговій сесії затвердила зміни до показників обласного бюджету та деяких обласних програм на 2021 рік. Зазначені зміни обумовлені скеруванням коштів, отриманих від перевиконання планових завдань із мобілізації податків і платежів до обласного бюджету у І півріччі поточного року на вирішення першочергових питань для фінансування окремих видатків головних розпорядників коштів обласного бюджету.
«Приємно, що економіка області розвивається після «ковідного» періоду. Яскравим свідченням цього є перевиконання обласного і місцевих бюджетів за перше півріччя. Перевиконання обласного бюджету понад план становить 5,1 % (74 мільйони гривень), що дозволило нам розглянути можливість збільшення окремих видатків на освіту, медицину, культуру, спорт і дофінансувати низку соціальних проєктів і проєктів соціальної інфраструктури. Важливо, що депутати майже одноголосно погодили такі зміни. З 74-х мільйонів гривень розподілили 48 млн. Певний резерв керівництво облдержадміністрації запропонувало залишити нерозподіленим, враховуючи ризики по «захищених» статтях, особливо у сфері охорони здоров’я, де заклади, установи мають певні проблемні питання, пов’язані з дофінансуванням таких реорганізованих закладів з вивільненням працівників, як психіатрична лікарня в Закладі та протитуберкульозний диспансер в Журавно. Якщо говорити про ці два об’єкти, це вже мова йде про 15 мільйонів гривень.
Тому питання балансу бюджету за дев’ять місяців буде знову предметом розгляду у жовтні. Обласна державна адміністрація скрупульозно підходить до розподілу таких коштів. Спершу покриваються такі видатки, як заробітні плати, відпускні кошти, комунальні послуги, а вже після цього будемо знаходити можливість дофінансовувати інші різні проєкти в межах обласних цільових програм», – прокоментував рішення сесії Львівської облради заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко.
Зокрема, за рахунок понадпланових надходжень до обласного бюджету за 6 місяців п. р. в сумі 47,6 млн грн збільшили видатки обласного бюджету на 2021 рік на:
– будівництво, реконструкцію і капітальний ремонт об’єктів у рамках Програми капітального будівництва – 16,6 млн грн;
– реалізацію Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини – 10 млн грн;
– виконання комплексної програми “Безпечна Львівщина” – 9,9 млн грн;
– співфінансування заходів, що реалізуються за рахунок субвенцій з державного бюджету, – 4,4 млн грн, з яких 0,4 млн грн на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти „Нова українська школа” та 4 млн грн – створення навчально-практичних центрів сучасної професійно-технічної освіти;
– лікування ветеранів ОУН та УПА в лікарні відновного лікування “Говерла” – 2 млн грн;
– виплату пільгових пенсій працівникам закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування – 1,9 млн грн;
– оплату праці Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика – 0,7 млн грн;
– виплату обласної премії кращим випускникам закладів загальної середньої освіти за результатами ЗНО – 0,7 млн грн;
– облаштування спортивних майданчиків різних типів – 1 млн грн;
– проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з інвалідного спорту – 0,2 млн грн;
– фінансову підтримку Центру олімпійської підготовки з зимових видів спорту – 0,1 млн грн;
– закупівлю програмного забезпечення онлайн платформи для інвестування у розвиток громад Львівщини і посилення їх фінансової спроможності – 0,1 млн гривень.
Крім цього, збільшили видатки на утримання обласної психіатричної лікарні “Заклад” на 0,1 млн грн за рахунок надходження іншої субвенції з бюджету Добротвірської територіальної громади. Також збільшили видатки на співфінансування проєктів місцевих ініціатив у рамках виконання Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 0,4 млн грн за рахунок надходження іншої субвенції з бюджетів Судововишнянської, Добротвірської та Новокалинівської територіальних громад.
У межах запланованого ресурсу здійснили перерозподіл 87,9 млн грн додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я для спрямуванння на оплату навчально-реабілітаційними центрами, інтернатними та професійно-технічними закладами обласного підпорядкування продуктів харчування, комунальних послуг та енергоносіїв, виплату стипендій учням профтехосвіти – 67,9 млн грн, оплату комунальними некомерційними підприємствами обласного підпорядкування енергоносіїв – 20 млн гривень.
Також затвердили й інші внутрішні зміни до показників видатків у межах затвердженого загального обсягу обласного бюджету на 2021 рік.
Загалом обсяг обласного бюджету на 2021 рік збільшили на 48,1 млн гривень.
Зазначимо, що станом на 1 липня 2021 року до обласного бюджету надійшли близько 1 млрд 530 млн грн. Таким чином перевиконання обласного бюджету складає 5,1 % (74 млн грн).