Наявність коронавірусу, викликаного саме штамом «Дельта», підозрюють ще у 30 осіб на Львівщині. У тому числі у 2-х дітей. Про це повідомила Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики.
«Зразки тестів цих 30 осіб відправили на дослідження до Центру громадського здоров’я МОЗ України Києві. Нагадаємо, що наявність Дельта-штаму на Львівщині раніше підтвердили у 24-х осіб, один з яких, 36-річний чоловік, помер, бо запізно звернувся за медичною допомогою. Пацієнт не був вакцинований», – зазначила Наталія Іванченко.
Вона також розповіла, що за останні три тижні заповненість ліжкомісць в закладах охорони здоров’я зросла від 4 % до 15%.
«Жоден з померлих не був вакцинований. Жоден пацієнт з тих, які перебувають у реанімаційних відділеннях, не є вакцинованим. Тому вкотре наголошую, що всі вакцини захищають від летальних наслідків захворювання і від важкого перебігу.
Щодо популярних міфів про щеплення: після вакцинації жодним чином не порушується звичний спосіб життя, вакцинація не впливає на хромосомний набір людини і нікому не вводять чіп під час вакцинації. Щеплення не впливає на репродуктивну функцію і вакцинація не призводить до тромбоутворення», – наголосила епідеміологиня.
Вона також додала, що при найменших ознаках ГРВІ, необхідно звернутися до сімейного лікаря і здати ПЛР-тест: це важливо, адже контактні особи повинні залишатися вдома і також обстежитися.
Зазначимо, загалом від початку пандемії на коронавірус на Львівщині перехворіли 140 715 осіб, з яких 5% складають діти.
До слова, цього тижня на Львівщині працюватимуть 23 центри вакцинації населення, 13 з яких – у Львівській міській територіальній громаді. Отримати щеплення можна попередньо записавшись через портал «Helsi». Окрім того, щеплення можна отримати у 184-х пунктах щеплення, звернувшись до сімейного лікаря.