Відповідно до затвердженого раніше плану підготовки військових до різного роду ситуацій, на ділянці за адресою вул. Листопадового чину, 28, 22 червня 2021 року представники 4 ТВУЗ Держспецзв’язку провели планові навчання.
Про це повідомляють у Державній службі державного зв’язку та захисту інформації України.
Зазначена ділянка знаходиться у фактичному користуванні Львівської філії Концерну РРТ, входить до сфери управління Адміністрації Держспецзв’язку. Це територія поблизу Митрополичих садів собору Святого Юра Української Греко-Католицької Церкви у Львові.
Рішенням Львівського ОблВиконКому дана земельна ділянка була передана для потреб зв’язку у 1951 році. З того часу Концерн за власні кошти побудував на ній кілька технічних споруджень. Протягом багатьох років КРРТ намагався оформити ділянку офіційно, але львівська влада повертала документи без розгляду.
Хоча на території, на яку намагалися в рамках навчань потрапити військові з необхідною технікою, розташовані об’єкти Концерну РРТ, у самого Концерну РРТ немає безперешкодного доступу до цієї ділянки.
18 червня 2021 року економу курії Львівської Архиєпархії Української Греко-католицької церкви Володимиру Ольшанецькому був направлений офіційний лист з попередженням про навчання та необхідність надати доступ до ділянки. Цей документ є повідомленням, яке не вимагає відповіді.
Такі навчання проходять не лише на цих об’єктах. Будь-які навчання за участю військових є нормальною практикою навіть у мирний час. А зараз тим більше немає нічого дивного, що військові 4 ТВУЗ Держспецзв’язку, які забезпечують спеціальним зв’язком всю західну Україну, підвищують свої навички, отримують нові знання і вміння. Для ефективного захисту різних важливих об’єктів вони мають відпрацьовувати всі ймовірні загрози.
Тому для Держспецзв’язку і Концерну РРТ є дивною реакція духовенства, яке звинуватило Концерн у рейдерському захваті ділянки за допомогою військових і техніки. Дуже прикро, що віруючі люди вдаються до таких маніпуляцій.
2016 року місто запропонувало Концерну РРТ розібрати одну з трьох веж в обмін на те, що місто передать Концерну 15 соток землі для побудови аналогічної вежі.
Свою частину угоди Концерн РРТ виконав: розібрав вежу, що коштувало 739 тис. грн, обладнання було перенесено на інші об’єкти підприємства. Однак документи про реєстрацію речових прав на об’єкти нерухомого майна Концерну були повернуті без розгляду.
2020 року, не маючи на те повноважень, місцева рада передала землю, яка перебуває у користуванні Концерну РРТ і яку концерн намагався оформити багато років, представникам церкви. Спір щодо ділянки та розміщеного на ній майна зараз вирішується у судовому порядку (справа № 461/6787/17 – по майну та № 914/3293/20 – по землі).
Концерн РРТ кілька років намагався вийти на діалог з Львівською мерією з приводу ділянки та недотриманням муніципальною владою домовленостей. Муніципальна влада відмовляється від діалогу і замість того використовує власні медіаресурси для поширення неправдивої інформації.
Окрім цього, спеціалісти Концерну РРТ мали провести заміри з метою вивчення покриття. Ця робота необхідна для подальших кроків із розбудови державного мультиплексу МХ-7, який транслюватиме на хвилях метрового діапазону українські канали. Зазначене будівництво пов’язане з рішенням РНБО від 14 травня 2021 року, яке введене в дію Указом Президента України № 198 від 18 травня 2021 року. Це державницьке завдання.
Будь-яке рішення має прийматися у відповідності до законів України та не наносити шкоди державним інтересам і місцевої громади. Особливо в умовах здійснення агресії відносно України. Для цього існує встановлений законом порядок, який був порушений відповідним рішенням львівської міської ради.