Вчора, 3 лютого, премʼєр-міністр України Денис Шмигаль та міністр торгівлі Туреччини Мехмет Муш підписали угоду про створення зони вільної торгівлі. Україна розраховує на додаткові 2% ВВП.  

Ключові факти:

  • Документ передбачає встановлення Туреччиною 0% мит на 10 337 товарних позицій, що складає 95% від загальної кількості товарів, які експортуються Україною. Ще на 1348 товарних позицій будуть діяти тарифні квоти або зменшені мита.
  • Завдяки 0% мита на постачання Туреччиною зернових Україна отримає покращені умови доступу на турецький ринок переробленої аграрної продукції. Також угодою передбачається повне скасування турецьких мит на промислову продукцію.
  • Україна залишила за собою право застосувати експортне мито на вивезення металобрухту. Водночас Туреччина відкриває внутрішній ринок для українського металу. На 510 з 840 металургійних товарів встановлюється нульове мито. Ще на 130 встановлено часткове зменшення мита, що дає Україні переваги, як порівняти з російським металом. Для 167 товарів металургії надаються квоти щонайменше на 411 000 тонн.
  • Україна зберігає дію мит на вживані автомобілі й секонд-хенд та встановлює три- і пʼятирічні перехідні періоди дії мит на транспортні засоби і продукцію легкої промисловості.
  • Вироблений з турецької сировини товар після активування угоди буде вважатися українським і зможе безмитно потрапити на ринки усіх європейських країн, відповідно до сертифіката EUR1.
  • Угода щорічно даватиме +2,2% до ВВП і +2,6% до доходів домогосподарств, підрахували у Мінекономіки.

Львівська область не стоїть осторонь, а продовжує налагоджувати співробітництво з Турецькою Республікою. Задля промоції Львівської області та сприяння виходу продукції Львівщини на ринок Туреччини, Львівська обласна державна адміністрація організовує торговельну місію до столиці Туреччини – міста Анкари.

«Перш за все мета місії – це продовження налагодження співпраці з турецьким ринком. Минулого року, в грудні нашою командою було організовано успішну торговельну місію до Стамбулу, де було представлено експортний та інвестиційний потенціал регіону, а також презентовано декілька машинобудівних підприємств Львівщини. І впродовж досягнутих домовленостей було визначено провести ще одну торговельну місію до Турецької Республіки, а саме міста Анкари. Ми знову запрошуємо до участі представників машинобудівної, а також металообробної галузей та просимо лишати свої заявки на участі в анкетуванні», – розповіла керівник сектору з питань підтримки експорту департаменту економічної політики Львівської ОДА Вероніка Бурда.

Торговельна місія запланована на травень 2022 року, ознайомитися із деталями та подати заявку на участь можна заповнивши форму за посиланням до 31 березня 2022 року включно.

У разі виникнення запитань звертайтеся за тел.: (068) 143 04 42, e-mail: exportservice.loda@gmail.com – сектор з питань підтримки експорту управління промисловості, підприємництва та інвестиційної політики департаменту економічної політики облдержадміністрації.

Довідково:

Прослідковуються позитивні тенденції зовнішньоекономічної діяльності між Львівщиною та Туреччиною. Так, зокрема, за даними Головного управління статистики у Львівській області у січні-листопаді 2021 року експорт товарів суб’єктів господарювання Львівської області до Турецької Республіки становив 51751,3 тис дол. США, імпорт – 286487,0 тис дол. США. У порівнянні з січнем-листопадом 2020 року експорт збільшився на 172,5%, імпорт – на 56,5%. Ключовими статтями експорту Львівщини до Турецької Республіки стали: зернові культури (57,7%), насіння і плоди олійних рослин (11,8%), залишки і відходи харчової промисловості, корми для тварин (7,5%) та жири та олії рослинного або тваринного походження (7,2%). Ключові статті імпорту із Туреччини: одяг трикотажний (19,3%), одяг текстильний (13,6%), їстівні плоди та горіхи (9,9%), трикотажні полотна (8,8%).