У межах святкування 810-ліття м. Бібрки, що на Львівщині, бібрська громада стала першою в Україні, що підписала меморандум про співпрацю зі світовим освітнім лідером у сфері соціально-емоційного навчання Franklin Covey.
Документ підписали, щоб впровадити на території Бібрської ОТГ освітню програму для дітей «Лідер у Мені», що рекомендована світовим експертом якості освіти CASEL та визнана найкращою у світі програмою управління змінами в XXI столітті за результатами досліджень Tyton Partners на замовлення Фонду Білла та Мелінди Гейтсів та подружжя Цукерберг – Чан.
«Попри те, що Бібрка — друге найменше місто в Україні, у ньому мешкає одна з найініціативніших громад, яка щороку реалізовує десятки бюджетних та грантових програм та останнім часом взяла фокус на розвиток секторів культурної спадщини та туризму, АПК, освіти. Тому закономірно, що Бібрка стала першим майданчиком для впровадження програми «Лідер у Мені» серед ОТГ Львівщини», – зазначив міський голова Роман Гринус.
Олександр Шипка, національний ліцензіат FranklinCovey на Україну зауважив: «Бібрка — це перша в Україні ОТГ, з якою спробуємо співпрацювати. Я впевнений, що місцева освітня спільнота стане інноватором, який буде навчатися нових навичок, а наші бенефіціари, себто діти, будуть розвиватися за тими ж методологіями, що й діти в Лондоні, Токіо чи Нью-Йорку. Діти Бібрки отримають все, що доступне будь-якій дитині в 73-ьох країнах світу, знайдуть нових друзів, разом вивчатимуть мови, а місцеві освітяни будуть інтегровані у світові процеси».
Символічно також те, що підписання меморандуму відбулося в пам’ятці місцевого значення — будівлі товариства «Сокіл», якою опікується БФ «Спадщина.UA».
«Підписання цього меморандуму в кімнаті Бургомістра — символічне. Адже метою будівництва споруди товариством у 1906-1908 році було не тільки фізичне виховання членів організації. Йшлося й про те, що останні мали стати свідомими й відповідальними громадянами своєї держави, а також спільно мали розвиватися як лідери. Багато з них такими лідерами стали. Наприклад, Тадеуш Габришевський, який пройшов кар’єрний шлях від рядового сокола до бургомістра Бібрки, став ініціатором будівництва цього будинку, а його біографія стала поштовхом до легенди про кімнату Бургомістра», – зазначив керівник проєкту «Сокіл» Іван Щурко.