k2FtbBdWr1

Похилі сонячні панелі на стінах змінять вигляд будинків майбутнього

Сонячні панелі давно необхідно розміщувати не тільки на дахах будівель, але й на стінах – особливо там, де немає вікон та інших важливих конструкцій, однак ця ідея не дуже рентабельна. Для її реалізації в Німеччині запустили проєкт, завдання якого – розробка нових типів фасадів з уже інтегрованими сонячними панелями.

Прототип такого фасаду вже створили на базі технології з Центру кремнієвої фотовольтаїки Фраунгофера за участю вчених з Лейпцизького університету прикладних наук та Дрезденського технічного університету. Тут використовують два новаторських рішення: різнопохилі секції під панелі та новий матеріал під назвою вуглебетон. І те, і інше можна використовувати окремо, але комбінація забезпечує максимальний ефект.
Замість того, щоб монтувати на фасад якийсь механізм повороту панелей для руху за сонцем, німецькі інженери просто розрахували декілька оптимальних позицій. Якщо розташувати в них панелі, то протягом світлового дня сумарний збір енергії буде на 50% вищим, ніж за використання стаціонарних елементів.
Так, він трохи нижчий, ніж в активних поворотних системах, проте вся конструкція в рази простіша та легша, та її не треба обслуговувати. Крім того, розташування панелей під різними кутами – це ще й цікавий архітектурний декоративний елемент.
А вуглебетон – це нова версія звичного залізобетону, в якій замість металевої арматури використані вуглецеві волокна та трубки. Матеріал погано підходить для масивних споруд, на зразок фундаментів будівель або стінок бункерів, зате ідеальний для легких конструкцій.
Його і розробляли спеціально для фасадів через те, що він дозволяє вже при литві формувати ніші для встановлення сонячних панелей та супутнього устаткування. Крім цього, міцність вуглебетона дозволяє створювати з нього фасади довільної форми, що вельми важливо у будівництві міст майбутнього.