k2FtbBdWr1

Програма «рука допомоги»: малозабезпечені сім’ї можуть отримати допомогу для започаткування бізнесу

З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені громадяни можуть отримати фінансову допомогу від держави для започаткування власного бізнесу. 

Допомога надається в межах нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей (“Рука допомоги”). Її розробили в Міністерстві соціальної політики України. На реалізацію програми у держбюджеті на рік передбачили близько 100 млн грн.

Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути.

Вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання.

Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.

Детальний опис механізму надання допомоги міститься у постанові Кабінету Міністрів України № 397 від 21 квітня 2021 року «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» та за посиланням (https://cutt.ly/nPgTtNR).

Варто зазначити, що станом на 15.02.2022 органами соціального захисту населення скеровано інформацію до служб Центру зайнятості України про 441 претендента на отримання зазначеної допомоги.