Коштами державного й обласного бюджетів в області реалізують понад 1100 проєктів на загальну суму капітальних інвестицій 1,6 млрд гривень. Про те, що вже зробили і де ще тривають роботи, під час брифінгу розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.
Державний фонд регіонального розвитку цьогоріч в державному бюджеті складав 4,5 млрд гривень, з яких 216,1 млн гривень для області. В межах передбачуваного фінансування в нас реалізовуються 16 проєктів, деякі з них є частиною програми Велике Будівництво.
«Проєкти капітального будівництва на Львівщині реалізуємо вчасно і якісно. Найбільш знаковими об‘єктами є: школа Гніздичів на 432 учні, що була довгобудом і цьогоріч буде завершеною, адже в старій школі діти вчаться зараз у три зміни. Також потрібно відзначити школу на 180 учнів в селі Братковичі Городоцької ОТГ, яка також була довгобудом, але цьогоріч буде завершеною і третім об‘єктом є ЦНАП у місті Дрогобич»,- повідомив Степан Куйбіда.
Наступним джерелом фінансування є субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об‘єктів соціально-культурної сфери, що є новим джерелом фінансування. Загалом в межах держави було передбачено 7,6 млрд гривень, а для Львівської області зокрема близько 193 млн гривень, які були скеровані на 26 об‘єктів будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту.
«Основними об‘єктами фінансування є: стадіон «Галичина» в місті Дрогобич, капітальний ремонт стадіону «Сокіл» в місті Стрий та Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр»,- сказав Степан Куйбіда.
Також джерелом фінансування є субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій або так званої депутатської субвенції. В межах цієї субвенції виділили 208,4 млн гривень, які скерували на 297 проєктів, з яких 26 уже зараз уже завершеними.
«Основними об‘єктами є Дрогобицька, Бориславська і Лопатинська районні лікарні в яких вдалося закупити цифрові рентгенівські діагностичні системи. Окремо потрібно виділити такий об‘єкт, як Городоцька ЦРЛ, на який затверджено значний фінансовий ресурс у рамках цієї субвенції, а саме 17 млн гривень», – розповів директор департаменту.
Щодо субвенції на розвиток мережі ЦНАПів, що є пілотною ініціативою Міністерства цифрової трансформації. То 23 млн скерували для Львівщини.
«Ці гроші були виділені на 16 проєктів різного характеру. Відтак, У шести громадах (Гніздичівська, Моршинська, Самбірська, Стрийська, Ходорівська, Новороздільська) вже закупили обладнання для видачі паспортних документів, посвідчень водія та реєстрації транспортних засобів. У інших 7-ми громадах проводяться роботи з будівництва/реконструкції будівель. Зокрема на такому об‘єкті як ЦНАП в Борині, що знаходиться в гірській місцевості і де невдовзі роботи будуть завершені», – додав Степан Куйбіда.
Окремо він наголосив на секторальній підтримці Європейського Союзу. Завдяки якій для Львівщини у поточному році скерували 93,5 млн гривень на такі проєкти як розвиток інфраструктури велотуризму, розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера тощо.
Щодо питань обласного бюджету, то тут є закладеною програма обласного капітального будівництва, яка передбачає 132 проєкти на загальну суму 238,2 млн грн. «В обласному бюджеті також передбачено близько 26 обласних цільових програм і 6 з них носять капітальні видатки. Загалом інфраструктурна складова обласних програм вміщає в собі 701 проєкт на суму близько 244 млн гривень»,- зазначив Степан Куйбіда.
Фото – Гал-інфо.