Лікування коронавірусу не починається з антибіотикотерапії і гормональних та кроворозріджуючих препаратів. Призначення такого лікування є прерогативою лікаря тоді, коли вже є ускладнення.
На цьому під час брифінгу наголосила завідувачка пульмонологічним відділенням Центру легеневого здоров’я, позаштатна експертка департаменту охорони здоров’я ЛОДА з пульмонології Надія Рудницька.
«Протокол лікування коронавірусної хвороби постійно оновлюється і останнє оновлення було 30 грудня 2021 року. Згідно з ним при легкому перебігу ковіду антибіотики не призначаються. Є противірусні препарати, якими лікують коронавірус», – зазначила Надія Рудницька.
Щодо ситуації із госпіталізацією хворих на ковід у Центрі, то, за словами експертки, пацієнти є досить важкі, які потребують медикаментозної інтенсивної підтримки та кисневої терапії.
«У Центрі легеневого здоров’я на стаціонарному лікуванні перебувають 260 пацієнтів з коронавірусом, з них 27 – вагітні жінки. Приблизно 10% пацієнтів в минулому вже хворіли на коронавірус. У стаціонарі є пацієнти як середньої важкості, так і важкі, які мають супутні патології – онкохворі, пацієнти, які мають перенесені онкозахворювання, серцево-судинні або аутоімунні хвороби, цукровий діабет, ожиріння», – додала пульмонологиня.
Вона також зауважила, що частина пацієнтів, що лікуються у Центрі легеневого здоров’я від ковіду, раніше лікувалися вдома самостійно. Тож необхідно заздалегідь знайти сімейного лікаря, до якого при потребі можна буде вчасно звернутися за якісною медичною допомогою.