k2FtbBdWr1

«Слухайте свою молодь та йдіть їй на зустріч!», – Роман Хім’як на засіданні колегії управління молоді та спорту

Роботу обласних закладів, підсумки реалізації молодіжних і національно-патріотичних проєктів на Львівщині обговорили сьогодні на колегії управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації. До колегії долучилися керівники територіальних громад Львівщини.

Як зазначив начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА Роман Хім’як, станом на сьогодні у парламенті перебуває на розгляді проєкт закону «Про утвердження української національної та громадянської ідентичності», покликаний розвивати національну свідомість дітей та молоді.

«Проєкти, які реалізуються на загальнодержавному та обласному рівні, спрямовані як на дітей шкільного віку, так і на підлітків і молодь. Вже у трьох громадах створені молодіжні центри, функціонує багато молодіжних просторів, низка національно-патріотичних заходів відбулася цього року на Львівщині. Тому закликаю керівників громад слухати свою молодь та йти їй на зустріч! Наступного року ставимо собі завдання, щоб в області вже у половини громад області діяли молодіжні центри», – зазначив Роман Хім’як.

Так, у 2021 році вперше в Україні прийняли Цільову соціальну програму Всеукраїнського рівня національно-патріотичного виховання, яка передбачає вже з січня 2022 року створення координаційних рад з питань національно-патріотичного виховання у громадах і при ЛОДА, і до діяльності яких рекомендовано залучати військових, учасників бойових дій, представників громадських організацій.

Зокрема, на Львівщині у 2021 році провели національно-патріотичний фестиваль «Зашків», який цього року зібрав понад 2000 відвідувачів, та спільно з Державним кінологічним центром та Державною прикордонною службою – всеукраїнський вишкіл «Джура. Прикордонник», у якому взяли участь 330 учасників зі усіх областей України (в тому числі, з тимчасово окупованих територій). Загалом провели 16 заходів.

Окрім того, цього року створено Львівський обласний пластовий центр та затверджено програму підтримки і розвитку «Пласту» на Львівщині на 2021-2025 рр.

Львівський обласний молодіжний центр цього року організував три масштабні проєкти: мовний табір та екологічний табори, а також «Молодіжні простори спільними зусиллями» – проєкт, у межах якого представники громад могли реалізувати власні молодіжні ініціативи за підтримки обласного молодіжного центру. Також  мобільний молодіжний центр «Імпактбус» здійснив 22 виїзди до громад, в межах яких досліджували потреби молоді в області. Серед найбільш нагальних потреб –  створення гуртків та молодіжних просторів для спілкування та проведення дозвілля.