k2FtbBdWr1

Служба у справах дітей Львівської РВА інформує

Від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію України, виникло безліч неврегульованих законодавством питань щодо захисту прав та охоронюваних законом інтересів дітей. Нові, непрогнозовані життєві ситуації, спонукають до внесення змін існуючого законодавства, та прийняття нових нормативно-правових актів.

Служба у справах дітей Львівської районної державної адміністрації повідомляє про внесення змін і доповнень до ЗУ «Про охорону дитинства» та прийняття Постанови КМУ №1013 від 10.09.2022, якою вносяться зміни до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини. Зокрема, йдеться про виявлення дітей, які залишились без батьківського піклування, надання їм статусу та подальшого влаштування. Акцент зроблено на нових (раніше не зазначених) обставинах, за яких дитина набуває статусу дитини, позбавленої батьківського піклування. Стаття 1 ЗУ «Про охорону дитинства» викладена в новій редакції, де серед причин невиконання батьками своїх батьківських обов’язків з’явились такі як:

– перебування батьків на території проведення воєнних (бойових) дій;

– зникнення батьків безвісти (за особливих обставин);

– перебування в оточені на окупованій території чи в полоні.

Сьогодення диктує щораз нові умови та життєві ситуації, а завдання держави забезпечити надійний захист та піклування кожній дитині.