Фахівці Кам’янка-Бузької ДПІ доводять до відома платників, що декларація про майновий стан і доходи, подається за новою формою

Інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2022 році, податківці активно проводять серед відвідувачів ДПІ.

Зокрема, спілкуючись із платниками, фахівці інспекції звернули увагу, що 01 січня 2023 року введено в дію нову форму податкової декларації, затверджену Наказом Міністерства фінансів України від 17 травня 2022 року № 143 «Про внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Відповідно до пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. V ПКУ.

Пунктом 49.20 ст. 49 ПКУ передбачено, що якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Отже, громадяни, фізичні особи – підприємці (крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування) та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатами 2022 року з урахуванням вимог Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» подають податкову декларацію до 01 травня 2023 року (включно).