За темпом приросту новозбудованого житла Львівщина посідає 11 місце в Україні. Як повідомили у Головному управлінні статистики у Львівській області, впродовж перших трьох місяців цього року в експлуатацію прийняли майже на 14% більше житла, ніж торік.
Стабільні тенденції щодо будівництва в регіоні сприяють потребі у підготовці кваліфікованих кадрів для цієї сфери. Відтак, у Вищому професійному училищі комп’ютерних технологій та будівництва запланували створити навчально-практичний центр за напрямом «Штукатур-маляр внутрішнього оздоблення».
«Потреба в кваліфікованих робітниках будівельного напряму набирає обертів. Та й загалом ринок, диктуючи свої умови, демонструє брак робітничих кадрів. Це сигнал для нас пожвавити роботу у підготовці фахівців. Наступні чотири роки Львівщина матиме рекордну кількість випускників шкіл. Щоб забезпечити їм гідний вибір щодо подальшого навчання, мусимо покращувати матеріально-технічну базу наших закладів. Переконаний, результат спільної роботи не примусить на себе чекати», – зазначив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.
Новий НПЦ обладнають найсучаснішим обладнанням, аби майбутні штукатури могли працювати із тими інструментами, які активно використовують на ринку. Основний акцент майбутнього центру – сучасна штукатурна станція.
Станція не лише штукатурить, а й фарбує поверхні рівним шаром. Механізоване фарбування для елітного та приватного житла має попит, однак фахівців, які могли би працювати із таким обладнанням, небагато. За словами експертів із будівництва, вимоги клієнтів до виконавців робіт щороку зростають.
«Мусимо адаптувати якість послуг під ці вимоги. Саме для цього треба уже під час навчання давати можливість учням бачити новітнє обладнання та працювати із ним. Ми були долучені до створення п’яти подібних навчальних центрів у різних містах України. Але в якийсь момент зрозуміли, що нема нічого подібного у західній частині держави, а також нема потужного навчального центру із спеціальності «Штукатур». Західна Україна для нашого підприємства надзвичайно важлива, тому ідея створити подібний центр виникла уже давно. Навчальний центр стане доброю базою для підготовки кадрів, для вдосконалення умінь уже працюючих штукатурів та для проведення різних семінарів, майстер-класів та обміну досвідом», – розповів представник навчально-технічного центру компанії Siniat Олексій Солоненко.
На створення центру та закупівлю для нього обладнання скерують понад мільйон гривень. По 300 тисяч до спільної справи вкладуть навчальний заклад та компанія Siniat, ще 600 тисяч гривень скерує департамент освіти та науки Львівської ОДА із залишків освітньої субвенції.
«Нашому закладу уже понад 50 років. У нас є потенціал, але матеріальна база має неабияке значення для якісної підготовки майбутніх фахівців. Тому запланували відкрити будівельний центр, який серйозно вплине на рівень вмінь і знань наших випускників. Зважаючи на те, що училище не має жодного навчально-практичного центру, ми акумулювали кошти на його створення. Рада, що знаходяться партнери, які зацікавлені в розвитку профтехосвіти», – розповіла в.о. директора училища Марія Поліщук.
Завершити облаштування навчально-практичного центру мають намір до кінця року. У планах керівництва училища після НПЦ для штукатурів розпочати роботу щодо створення подібного центру комп’ютерного профілю.
Зазначимо, подібні навчально-практичні центри створено на базі Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва, а також
Вищого професійного училища №19 м. Дрогобича.