Держспецзв’язку контактує з українськими операторами мобільного зв’язку, щоб українці мали доступ до дзвінків та інтернету, ворогу відключити український сигнал буде непросто.
Про це повідомила Державна служба спецзв’язку та захисту інформації у Facebook.
У мережі поширюється повідомлення про те, що російські окупаційні війська планують заглушити український мобільний зв’язок та інтернет, щоб замінити його своїм сигналом значно більшої потужності, до якого приєднаються телефони українських користувачів.
Але чи це дійсно так?
Ворожі війська можуть відключити український зв’язок на захоплених територіях, відключивши або зруйнувавши базові станції. Щоб транслювати на українську територію свій сигнал, їм потрібен достатньо сильний передавач, завдяки якому можна забезпечити покриття сигналом на кількадесят кілометрів. Однак те, що такими чином може бути замінено сигнал українських операторів на всій території — неправда! Якщо ваш телефон «захоче» приєднатися до цієї мережі — ви одразу отримаєте повідомлення про роумінг.
”Планових відключень українців від мобільного зв’язку не буде. Ми це гарантуємо”, – наголосили у Держспецзв’язку
Держспецзв’язку на постійному контакті з українськими операторами мобільного зв’язку та слідкує за тим, щоб українці могли отримати доступ до дзвінків та інтернету. Від аварій, дій диверсантів чи пошкодження обладнання ворожим вогнем ніхто не застрахований. Однак оператори разом із представниками органів державної влади забезпечують оперативне відновлення пошкодженої техніки та відновлення доступу громадян до мереж.
У Службі повідомили, що наші військові і керівництво держави користуються спеціальним захищеним зв’язком гарантованої стійкості, про який ми неодноразово розповідали. Він створювався саме для того, що за будь-яких обставин, в тому чисті й воєнних дій, і в будь-який момент забезпечити можливість захищеного спілкування. Ці розмови ніхто не прослухає завдяки засобами криптографічного шифрування та технічного захисту інформації.
”Війна триває і ми маємо заздалегідь подбати про резервні канали комунікації. Ними можуть стати стаціонарний телефон, оптиковолоконне підключення до мережі інтернет та навіть рація, якщо йдеться про підтримання контактів із сусідами”, – додали у Держспецзв’язку.