Відбулась онлайн-зустріч із представниками проєктів у галузі туризму, що реалізуються в рамках Програми секторальної підтримки ЄС коштами державного бюджету.
«Маємо зафіксувати стан реалізації проєктів, наскільки це відповідає тим планам, які були попередньо складені і який алгоритм дій по проєктах у 2022 році та як Львівська ОДА може посприяти, щоби вони були успішно реалізовані у визначених термінах», – сказав на початку зустрічі заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.
За його словами, важливо організувати процес таким чином, щоб мінімум часу втратити на формальні процедури проєктів, зокрема, по реставрації в Трускавці вілли «Гопляна», де розміщений художній музей М. Біласа, реконструкції народних домів у селах Лімна і Бітля за проєктом «TourTurka 2.0», а також встановленню комплексу «глемпів» на території НПП «Сколівські Бескиди». Управління туризму та курортів ЛОДА має можливість включити вказані об’єкти у промоційні заходи 2022 року.
Реалізацію масштабного проєкту регіонального розвитку «Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях» у ННП «Сколівські Бескиди» розпочали торік. Загальний бюджет придбання з монтажем геокуполів та облаштування інфраструктури складає 7,25 млн грн.
«На сьогоднішні вже маємо розроблений та затверджений детальний план території та закінчено СЕО (стратегічно-екологічну оцінку), пройдено тендер і вже підписано договір на проведення оцінки впливу на довкілля і зараз працюємо над розробкою проєктно-кошторисних документацій по під’їзній дорозі, переїзді через річку, автостоянці та комунікаціях.
Тендерна документація на геокуполи з монтажем вже теж готова і як тільки отримаємо кошти, то відразу зможемо оголошувати тендер, залучивши максимум людей, які займаються такими конструкціями», – поділився Василь Приндак, директор НПП «Сколівські Бескиди».
Зазначимо, що на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», на околиці міста Сколе, до кінця цього року заплановано звести комплекс із 8 глемпів.
Тарас Дубіль, голова ГО «Нова українська громада» та керівник проєкту «TourTurka», зазначив, що за кошти секторальної підтримки на реконструкцію народних домів у селах Лімна та Бітля було передбачено по 3 мільйони гривень на кожен, а по факту після експертизи вийшло по 4 млн 700 тис. На кошторисну вартість вплинув ріст цін на будівельні матеріали.
«Нам не вистачає 2, 5 млн. Зараз шукаємо дофінансування і плануємо з цим питанням звернутися до Міністерства регіонального розвитку України. Зробили зміни до проєкту і хочемо просити ЛОДА, тому що це заявник проєкту, про те, щоб подати ці зміни. У нас спершу була ідея зробити лише фольк-центри, а тепер хочемо поряд облаштувати інфраструктуру, де можна було б частувати групи туристів місцевою кухнею. Щоб це був свого роду гастротур».
Про ситуацію із проєктом секторальної підтримки «Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею Михайла Біласа» або вілла «Гопляна дізналися від начальниці управління культури Трускавецької міської ради Тетяни Татомир.
«У 2021 році було зроблено проєктно-кошторисну документацію на суму 185 тисяч гривень з обласного бюджету, а з місцевого бюджету провели експертизу. Після провели тендерну процедуру на підрядні роботи і за результатами торгів було укладено договір з підрядною організацією на 19 млн 920 тисяч. У грудні також було укладено договір на проведення авторського нагляду із проєктантом.
Ми зупинилися на технагляді. У грудні двічі проводилась спрощена процедура на проведення технагляду і були подані пропозиції, але у зв’язку з неякісно складеними пропозиціями, було двічі відхилено учасників, а у січні поточного року на тендер не вийшов ніхто. Швидше за все з тої причини, що з першого січня, відповідно до законодавства, інженер технагляду, який проводить технагляд по реставрації має бути обов’язково «провідний». Ми вирішили відтермінувати нову процедуру, хоча б на тиждень два, щоби встигли спеціалісти отримати потрібні сертифікати».
Управління туризму та курортів ЛОДА своєю чергою зобов’язалося робити акцент на м’яку частину в рамках реалізації проєктів секторальної підтримки, що стосуються промоції та соціологічних досліджень, які сформують комплексний портрет туриста Львівської області та допоможуть зрозуміти інтереси та вподобання мандрівників.