Українське товариство сліпих у Львові отримало примірники карт за новим адміністративно-територіальним устроєм області. Його виготовили за спеціальним шрифтом, призначеним для людей з інвалідністю по зору.

Вручив карти від Львівської облдержадміністрації заступник голови ЛОДА Віталій Загайний.

«Для нас важливо забезпечити людям з інвалідністю, в тому числі по зору, можливість на рівні з усіма досліджувати цей світ, мати змогу подорожувати. Наше завдання – допомогти таким людям вільно користуватись різного виду інформацією. До прикладу, сьогодні ми подарували мапу Львівщини, що виготовлена шрифтом Брайля, за новим чинним адміністративно-територіальним поділом. Перш за все, тут йдеться про належний супровід для людей з вадами зору об’єктів туристичної інфраструктури. Це питання зараз є предметом для міжгалузевої взаємодії між управлінням туризму та департаментом соціального захисту Львівської облдержадміністрації», – розповів Віталій Загайний.

На карті розмістили сім районів, кожен з яких має свій візерунок, що відрізняється на дотик. Таким чином людина зможе дізнатись про межі області, визначити терени того чи іншого району. Вони також відрізняються між собою яскравими кольорами, які легше сприймати, якщо людина має порушення зору.

На виготовлення карт знадобилось три тижні. Їх виробництвом зайнялась спеціалізована організація у Києві. До слова, ще один такий примірник карти передали в Ресурсний центр Львівської політехніки.

Довідково:

УТОС – це всеукраїнська добровільна громадська організація людей з інвалідністю по зору. Товариство проводить заходи з соціально-трудової, медичної та професійної реабілітації людей. Також УТОС забезпечує працевлаштування, медичний та соціальний захист громадян, які мають інвалідність по зору.