Сьогодні у Будинку вчених подяками департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації відзначили освітян Львівщини, чия робота стала вагомим внеском для здобуття Незалежності України, а також для розбудови та захисту цілісності нашої держави.
Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, саме вчителі у різні роки боротьби України за незалежність берегли національну ідею та поширювали її серед громадськості.
«Скільки живемо – стільки і навчаємося. Незалежно від посади, віку, місця проживання – ми щодня маємо вдосконалюватися і навчатися. Раніше українці все виборювали, наприклад, право вільно співати українських пісень чи колядувати. Зараз багато дітей через різні новації, соцмережі, гублять ось це зерно національної приналежності. І, власне, ви, вчителі, в різний період це зерно втримуєте, саме ви є носіями національної ідеї, основоположниками формування особистості гідного українця.
Серед багатьох імен, які ми сьогодні згадуємо, я виокремлюю ім’я Митрополита Андрея Шептицького, великого педагога, який є прикладом, того, що важливою є праця, а не лише слова та обіцянки.
Цього року на сферу освіти виділено 300 мільйонів гривень державних субвенцій. І наше основне завдання, щоб кожна гривня дійшла до учня і педагога: аби вам було комфортно працювати, щоби на кожен ювілей, який святкуватиме наша держава, ми мали десятки нових достойників. Адже педагог – це людина, яка має добре серце, і яка здатна це добро вкласти в дитячу душу. Ми дякуємо вам за вашу працю і завжди готові підтримати ваші пропозиції та ідеї!», – сказав у своєму вітальному слові Іван Собко.
Привітали освітян і голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко та директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
«Важливим для розвитку успішної держави є перебудувати систему освіти так, щоб у нас шанували розум та інновації, шанували освітян як тих, хто реально будують країну. Першопочатково була передача слова і знань. Так і з’явилася цивілізація.
У тому, що ми будемо святкувати 30-ту річницю незалежності – є велика заслуга вчителів, які були лідерами у громаді, прикладом національної свідомості для неї», – зазначив Олег Паска.
Загалом понад 270 освітян Львівщини отримають подяки та подарункові видання. Сьогодні ж відзначили 80-х, зокрема:
- 61 – які були політичними в’язнями, репресованими або потерпілими від репресій окупаційних режимів України;
- 8 – які були активними учасниками революцій 1989-1991, 2004, 2013-2014;
- 1 – які є родиною Героїв Небесної Сотні;
- 6 – які були або є учасниками АТО/ООС;
- 1- які працювали у депутатських комісіях освіти І демократичного скликання різних рівнів;
- 3 – досягли вагомих здобутків або їх учні здобули визначних досягнень загально-національного значення.
Серед нагороджуваних – Ігор Калинець – поет і прозаїк, один з чільних представників дисидентського руху в Україні, почесний доктор ЛНУ ім. Івана Франка.
«Сьогодні на такій зустрічі я хочу пригадати своїх вчителів, які заклали мені та моїм однокласникам любов до книжок та до всього українського, зокрема. Це вчитель географії Клим Шанковський та учителька української мови і літератури Олександра Дзера, які виховували нас патріотами. Тепер, коли Україна наближається до 30-ліття Незалежності, ми повинні бути на тій висоті, де поважають освітян, які вкладають в душі дітей частку патріотизму. Сподіваюся, що ваша праця є зараз найбільш потрібна та корисна для молоді», – зазначив Ігор Калинець.