Відділ з питань оборонної роботи та цивільного захисту Львівської райдержадміністрації інформує щодо територіальної оборони

У контексті чергового загострення ситуації на кордонах маємо розуміти: ворог не здасться, це не перше і не останнє «брязкання зброєю». Ймовірність ескалації – зберігатиметься. Слід зрозуміти, що захист України ‒ це спільний обов’язок громадян. Українці мають бути готові захищати країну.

Готовність кожного українця чинити опір є важливим фактором стримування російської агресії. Озброєна, навчена і готова протидіяти нація відіб’є саме бажання у ворога нападати далі. Бо захопити територію, населення якої чинитиме спротив, дуже важко, а втримати — неможливо.

З 1 січня 2022 року відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» в державі розгортаються сили територіальної оборони.

Територіальна оборона фактично створює цілу сітку громадян, які, живучи своїм життям, у будь-який момент готові стати до зброї. Тобто буде постійний склад військовослужбовців, які ходять на службу й отримують грошове забезпечення, й резервісти, які отримуватимуть грошову винагороду за рік, за підсумками участі у навчаннях, виконання плану бойової підготовки і продовжуватимуть працювати на своїх основних, цивільних посадах.

Виконання завдань територіальної оборони здійснюється поза районами ведення воєнних (бойових) дій.

Інформаційний ролик щодо територіальної оборони