k2FtbBdWr1

Відеоідентифікація для пенсіонерів

Усі отримувачі пенсій та соціальних виплат мають проходити фізичну ідентифікацію. Така норма діє в Україні ще з 2004 року.

Це необхідно для того, щоби перевірити, чи отримує виплати від держави саме та особа, якій вони були призначені, та чи жива вона.

Для пенсіонерів-переселенців, які стали ВПО до повномасштабної війни, останні три роки норма проходження фізичної ідентифікації не застосовувалася через пандемію COVID-19.

Проте з 1 липня 2023 року, після закінчення карантину, ця норма відновила дію. І щоби під час війни українці, які не можуть фізично відвідати відділення банку чи пенсійного фонду, могли пройти таку ідентифікацію, уряд створив можливості пройти її віддалено за допомогою відеоідентифікації.

📷 Записатися на проходження відеоідентифікації можна через вебпортал Пенсійного фонду України. Для цього:

1️⃣ Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua.

2️⃣ Натисніть на вкладку «Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку» у верхній частині екрана.

3️⃣ На екрані з’явиться форма. Заповніть усі поля, позначені зірочкою:

▪️ введіть особисті дані й дані документу, що посвідчує особу;

▪️ вкажіть адресу електронної пошти та номер телефону (для отримання зворотного контакту від фахівців Пенсійного фонду);

▪️ оберіть зручний спосіб проведення відеоідентифікації через один із запропонованих додатків: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom;

▪️ якщо ви потребуєте перекладу жестовою мовою чи фізичного супроводу персонального помічника/асистента, вкажіть це;

4️⃣ Дайте згоду на передачу даних та натисніть «Подати заяву».

❗ Відеоідентифікація здійснюється не раніше ніж 10 робочих і не пізніше ніж 30 календарних днів з дати подання заяви. Для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації із вами зв’яжеться працівник Пенсійного фонду України

❗❗В інтересах малолітніх або неповнолітніх осіб, недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежено, заяви подають батьки, усиновлювачі, батьки-вихователі, прийомні батьки, патронатні вихователі, опікуни, піклувальники.