На Львівщині провели нараду з організації жнивної кампанії. Подія відбулась в онлайн форматі сьогодні, 8 липня, під головуванням заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Бучка.

У нараді  брали участь керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, спеціалісти райдержадміністрацій та виконавчих органів територіальних громад.

«Аграрії підійшли до завершального етапу сільськогосподарського року – розпочинаються жнива. Потенціал врожаю ранніх зернових та олійних культур вже сформований, тому завданням всіх є організовано провести жнива, зібрати його без втрат за кількістю і якістю, забезпечивши економічний ефект сільськогосподарським виробникам і одночасно гарантувати безпеку навколишньому середовищу та збереження транспортної  інфраструктури», – зазначив Юрій Бучко.

Валове виробництво сільськогосподарських культур на Львівщині з року в рік збільшується. Це наслідок впровадження сучасних технологій аграріями всіх напрямків.

«За останні 5 років врожай зернових, олійних та технічних культур у комерційному секторі зріс на 30% до 1676 тис. тонн. Розвиток інфраструктури зі зберігання та доробки зерна розвивається ще швидше, з 2016 року місткість елеваторів в регіоні збільшилась на 63%. Але попри такі темпи зростання наявні  потужності забезпечують потребу у зберіганні врожаю лише на 75%. Ми закликаємо органи місцевого самоврядування долучитись до розвитку інфраструктури аграрної логістики, сприяти розбудові аграрної інфраструктури. Також аграріям потрібно налагоджувати комунікацію з чинними елеваторними підприємствами щодо послуг та тарифів, із залізницею та автоперевізниками, щоб координувати роботу всіх ланок логістичного ланцюга»,- зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

У нараді взяли участь представники Головних управлінь ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби,  Патрульної поліції, Служби автомобільних доріг у Львівській області,  Регіональної філії ПАТ «Українська залізниця», Львівського регіонального центру з гідрометеорології, наукових установ  та інші.

Доповідачі проінформували учасників щодо дотримання правил і норм протипожежної безпеки та безпеки праці під час проведення жнив, приведення у відповідний належний стан зернозбиральної техніки, дотримання норм чинного законодавства при переміщенні великовагових та великогабаритних транспортних засобів.

Наголосили також на дотриманні оптимальних термінів обмолоту, оскільки під час збору зерна поза ці терміни наступають втрати врожаю, як у кількості, так і в якості зерна, а це має значний вплив на урожайність.