Всесвітній день серця був започаткований у 2000 році Всесвітньою федерацією серця як щорічний захід, який проводиться 29 вересня. Він спрямований на те, щоб привернути увагу людей до серцево-судинних захворювань. Цей день відзначають, щоб уникнути будь-яких серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт, інсульт, серцева недостатність та будь-які інші стани, пов’язані з цим.
“Серцево-судинні захворювання, такі як ішемія або інсульт є найпоширенішою причиною смерті у всьому світі. В середньому щороку від хвороб серця помирає понад 17 мільйонів людей. Це більше ніж кількість людей, які помирають від ВІЛ, малярії та раку. Аби уважніше ставитись до свого здоров’я будь-якій людині необхідно займатись фізичними вправами, припинити курити, відмовитись від алкоголю та почати правильно харчуватись. Також часто перевіряйте серце, артеріальний тиск і рівень холестерину” – зазначив експерт Департаменту охорони здоров’я з кардіології Дмитро Беш.
Поширеною помилкою щодо серцево-судинних захворювань є те, що вони впливають на більшу кількість людей у розвинених країнах, які більше залежать від технологій та ведуть малорухливий спосіб життя. Однак, більше 80% смертей припадає на країни з середнім і низьким рівнем доходу.
За оперативними даними закладів охорони здоров’я області за минулий рік проліковано 2330 випадків інфаркту міокарда, за 6 місяців 2021р. – 1222 випадки, померло за 2020 рік – 634 людини, відповідно за півроку – 353.
Вперше виявлено гіпертонічну хворобу (усіх форм) за 2020 р. – у 34 670 осіб, за півроку – у 18 334-х
Ще більше новин:
Максим Козицький привітав працівників сфери культури із професійним святом
Подати заявку для участі у конкурсі проєктів регіонального розвитку можна до 26 квітня
Мінсоцполітики роз'яснює як розраховується розмір житлової субсидії
Відзавтра у Львові запрацюють ще два центри вакцинації
Мінагро презентувало проєкт з Національної інфраструктури геопросторових даних
«Високий рівень антитіл не є протипоказом для вакцинації від Covid-19», - Олег Когут