Аграрії максимально використовують кожен погожий день для підготовки ґрунту та посіву озимих культур під урожай наступного року. Однак помилки при сівбі, такі як недотримання термінів проведення сівби або загущені чи зріджені посіви, можуть коштувати недобору 30-50% майбутнього врожаю або й привести до повної загибелі посівів взимку.

На сьогодні в області  за всіма категоріями господарств посіяли озимих зернових культур на площі 118,6 тис. га (65,0 % до прогнозованих площ), в тому числі:

  • озимої пшениці – 96,3 тис. га (62,0 % до прогнозу);
  • озимого ячменю – 18,8 тис. га (84,0 % до прогнозу);
  •  озимого жита – 3,5 тис. га (53,8 % до прогнозу);
  • озимого ріпака на площі – 49,3 тис. га (99,0 % до прогнозу).

«Сільгоспвиробники надають пріоритет озимим культурам оскільки вони є більш врожайними в порівнянні із ярими. А при плануванні посіву аграрію важливо зосередитися на правильному виборі сортів, на строки та способи їх висіву та керуватись насамперед біологічними потребами озимих культур, а також враховувати метеорологічні умови зони вирощування», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Додатково:

На підставі власних досліджень Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН доведено, що відхилення строків сівби на 15–20 діб від оптимальних зумовлює зниження урожайності озимих зернових культур на 15–35 %.

Найкраще перезимовує  і дає найвищий урожай пшениця озима, посіви якої з осені мають кущистість 4–5 стебел на одній рослині. Для цього від початку появи сходів потрібно близько 45–55 діб до припинення осінньої вегетації та суми активних температур (вище 5 °C) приблизно 500 °C. Тому оптимальні строки сівби мають бути дотримані за будь-яких умов.