Бізнес Львівщини продовжують знайомити із можливостями регіональної та державної підтримки.
Так, департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації розпочав цикл зустрічей з представниками бізнесу щодо регіональної та державної підтримки суб’єктів підприємницької діяльності під час поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Зокрема, сьогодні, 14 травня, представники громад Стрийського району взяли участь в обговоренні реалізації програм регіональної та державної підтримки бізнесу.
Особливу зацікавленість викликала Програма підвищення конкурентоспроможності Львівської області, яка реалізується департаментом економічної політики облдержадміністрації.
Її завданням є забезпечення високого рівня економічного розвитку та конкурентоспроможності Львівської області. Програма визначає дев’ять завдань щодо підтримки малого та середнього бізнесу, його інноваційного розвитку.
Одним з основних завдань Програми є здешевлення кредитів для суб’єктів малого підприємництва Львівської області, адже однією з проблем розвитку малого та середнього бізнесу залишається обмежений доступ до кредитних ресурсів через високі кредитні ставки фінансово-кредитних установ.
Підприємці можуть отримати відшкодування відсотків за кредитами, які вони беруть для придбання устаткування, обладнання, модернізацію технологічного процесу виробництва, розробку нових видів продукції тощо.
Програма передбачає також і підтримку підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС). Тут підприємці, які мають статус учасника АТО (ООС), можуть отримати компенсацію частини відсотків за кредитами, а також разову грошову виплату на реалізацію стартап-проєкту на придбання устаткування, обладнання, інших засобів виробничого призначення.
Серед завдань, які вже реалізовувались в межах Програми у попередні роки, є ваучерна підтримка бізнесу. Це надання інноваційних, маркетингових ваучерів та ваучерів на консалтингові послуги, тобто права на безповоротну фінансову допомогу для суб’єктів малого підприємництва – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Програмою передбачена і підтримка інноваційних проєктів підприємців-початківців. Інновації – ключовий пункт для економічного зростання та збільшення продуктивності, тому підтримуємо інновації молодих підприємців на всіх етапах реалізації стартап-проєктів: від розробки ідеї до її комерціалізації.
Також було детально обговорені механізми реалізації державної кредитної програми «Доступні кредити 5-7-9%», державної програми надання допомоги по частковому безробіттю та одноразової допомоги ФОПам та найманим працівникам. Програми є комплексними й передбачають різносторонню підтримку бізнесу, що є надзвичайно важливим, особливо під час карантинних обмежень.