k2FtbBdWr1

«Древній Звенигород»: історико-культурний заповідник розпочинає туристичний сезон

Упродовж 6-8 серпня за 20 км від Львова на відвідувачів очікує середньовічна княжа столиця у віртуальній реальності, квести, авторські екскурсії, майстер-класи та жива концертна програма.

Запуск роботи історико-культурного заповідника «Древній Звенигород» стартує завтра о 17:00 год. В цю п’ятницю місцевий гурт «Берегиня» відтворить унікальний обряд плетіння вінків, а театр «Воскресіння» продемонструє вечірнє театралізоване дійство.

У вихідні, 7 та 8 серпня, за попередньою реєстрацією у дітей буде нагода спробувати себе у ролі археологів. А вдягнувши VR-окуляри, можна буде побачити 12 місць княжого Звенигорода першої половини XII ст.

Керівниця проєкту Наталія Войцещук розповідає, що мандруючи Європою її захоплювало і надихало те, як за допомогою технологій там демонструють, показують та відтворюють свою історію. Тому приємно, що це вдалося втілили також у «Древньому Звенигороді».

«Все дуже просто, береш окуляри, йдеш на територію заповідника, знаходиш локацію, яка позначена точкою, надягаєш окуляри й потрапляєш у минуле. Сучасні технології сьогодні дозволяють зробити те, що раніше б здавалося неможливим», – говорить вона.

Керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака переконана, що нова туристична локація приведе у Давидівську територіальну громаду багато туристів не тільки на відкриття історико-культурного заповідника, а й надалі.

«Це місце, де можна зазирнути у життя, яке було тисячу років тому та відчути гордість за нашу історію «Древній Звенигород» має бути в переліку екскурсійних маршрутів для учнівських груп», – зазначила Наталя Табака.

Головне на території заповідника, як запевняють організатори, це унікальна експозиція оновленого музею – сотні артефактів, серед них речі побуту, прикраси й найдавніша, знайдена археологами – гусля.

З колісною лірою – древнім українським музичним інструментом у поєднанні з електронною музикою і давніми піснями на території заповідника виступатиме Гордій Старух у суботу, 7 серпня, а також музично-поетичний проєкт «Пиріг і Батіг», гурт «Secret FOREST» та діджей «Braun». Деталі за посиланням.

Довідково:

Звенигород – село поблизу Львова. Колись це було місто, назву якого задокументовано в літописах 1086 року. Його заснування пов’язують із правнуком київського князя Ярослава Мудрого – Володарем.

Історія княжого Звенигорода завершується взимку 1241 року. Після знищення Києва туди рушило військо монголо-татар на чолі з ханом Батиєм. За легендою, ворога провела в місто стара жінка, що жила на болотах і знала таємні ходи. Монголи вщент спалили всю забудову. Відтоді Звенигород не відновлював свого статусу могутнього міста.

2020 року на території пам’яток археології, що розташовані на місці давньої столиці, створили заповідник.