k2FtbBdWr1

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує!

Погашення податкового боргу

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області роз’яснює норми Закону України від 04.12.2020 № 1072-IX.

Відповідно до внесених змін податкова вимога не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків. Строк давності, визначений п. 102.4 ст. 102 ПКУ для стягнення податкового боргу, у такому випадку розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу у сумі, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Для фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси податкову декларацію про майновий стан і доходи, в якій поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Крім того, фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність та які мають найманих працівників, є податковими агентами у розумінні ст. 171 Податкового кодексу України та повинні подавати податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зі змінами, внесеними наказом Мінфіна від 15.12.2020 № 773 зареєстрованим в Мінюсті 28.12.2020 р. за № 1304/35587 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4».

Податковий розрахунок подається у термін протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України), тобто останній день подання податкового розрахунку за 1 квартал 2021 року – 10 травня 2021 року.

До уваги платників податків!

Шановні платники податків, у зв’язку з посиленням карантинних заходів, з метою профілактики, запобігання поширення та мінімізації інфікування коронавірусом Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області наполегливо рекомендує утриматися від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби. Особливо, якщо проблему, з якою ви збираєтеся звернутися, можливо вирішити дистанційно (онлайн або поштою).

У разі необхідності кореспонденцію на адресу Головного управління ДПС у Львівській області рекомендуємо надсилати засобами поштового зв’язку на адресу: 79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35, або у сканованому вигляді електронною поштою на адресу: lv.official@tax.gov.ua, або через Електронний кабінет.

У невідкладних випадках кореспонденцію можна залишити, дотримуючись вимог індивідуального захисту (маска, рукавиці тощо), у відповідних ящиках, які розміщені у центрах обслуговування платників.

Нагадуємо, що до ваших послуг діють електронні сервіси за посиланням:

Електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua/

Заздалегідь просимо з розумінням поставитись до ситуації, що склалася, і просимо вибачення за можливі незручності! Будьте свідомими та зайвий раз не наражайте на небезпеку себе та оточення!

 

У 2021 році РРО не застосовують платники єдиного податку другої – четвертої груп, але за певних умов

Кам’янка-Бузька ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, зокрема фізичні особи – підприємці, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

– перша група фізичні особи-підприємці, обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2021 році – 1 002 000 грн.);

– друга група фізичні особи-підприємці, обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 834 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2021 році – 5 004 000 грн.);

– третя група фізичні особи-підприємці, обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2021 році – 7 002 000 грн.).

Також з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої-четвертої груп (фізичними особами-підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності (у 2021 році – 1 320 000 грн.), крім тих, які здійснюють:

– реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

– реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

– реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

 

 

Отримувати адмінпослуги зручно, використовуючи електронні сервіси

Платники податків Львівщини в спілкуванні з податковою службою стали активніше використовувати пропоновані ДПС електронні сервіси.

Зокрема, впродовж січня-лютого 2021 року із 31 490 платників, котрі отримували адміністративні послуги, електронним форматом скористалось 8 094 платників. Тобто, наразі 26 відсотків від загальної кількості платників, які зверталися за адмінпослугами, скористалися електронними сервісами.

Цей показник суттєво вищий, аніж у минулі роки, що свідчить про більшу прихильність громадян до електронного формату взаємодії з контролюючими органами.

Найчастіше платники податків користувалися електронним способом при отриманні довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (62 відсотки від загальної кількості виданих довідок), послуг з реєстрації реєстратора розрахункових операцій (83 відс.), реєстрації книг обліку розрахункових операцій (75 відс.), послуги з реєстрації  платника  єдиного податку (63 відс.)  тощо.

У структурі наданих адміністративних послуг  найбільшу питому вагу займає послуга з видачі  картки платника та видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків. Протягом січня – лютого 2021 року надано майже 13 390 таких послуг: 11 480 та 1 910 відповідно, що становить 42 відсотки від загальної кількості наданих адміністративних  послуг.

З переліком адміністративних послуг, що надаються Головним управлінням ДПС у Львівській області та інформаційними картками адміністративних послуг, можна ознайомитись на субсайті Територіальних органів ДПС у Львівській області» у розділі «Адміністративні послуги» (lv.tax.gov.ua).

Адміністративні послуги платникам податків надаються у Центрах обслуговування платників (далі – ЦОП), або з використанням електронних сервісів. Таких центрів на Львівщині функціонує 24. В них платникам податків надаються інформаційні, консультаційні та адміністративні послуги, здійснюється приймання звітності та вхідної кореспонденції.

Встановлено час прийому відвідувачів ЦОП з питань надання адміністративних послуг, приймання звітності та надання інших послуг: у робочі дні з 08 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. (у п’ятницю – до 15 год. 45 хв.), а також визначено пріоритетні години прийому громадянам похилого віку та осіб з інвалідністю з 10 год. 00 хв. до 12 год. 00 хвилин.

Зважаючи на обмеження через пандемію COVID-19, фахівці податкової служби пропонують спілкуватися з податковою службою дистанційно за допомогою електронних сервісів: «InfoTAX» та Електронного кабінету (cabinet.tax.gov.ua).

Для інформаційної підтримки та допомоги платникам податків щодо стану обробки податкової звітності, реєстрації податкових накладних та функціонування електронних сервісів функціонує Контакт-центр ДПС, в який можна звернутися за номером тел. 0 800 501 007 з стаціонарного безкоштовно.

 

Роботодавець за рахунок власних коштів оплатив працівнику всі дні тимчасової непрацездатності. Чи може він розраховувати на відшкодування від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності?

Виплату страхувальниками-роботодавцями суми матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок власних коштів із подальшим відшкодуванням (погашенням цих витрат) Фондом соціального страхування чинним законодавством не передбачено.

У разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів і сплачують штраф у розмірі 50 % такої суми.

Крім цього, за використання страхових коштів, зарахованих на окремий рахунок, не за призначенням посадові особи страхувальника несуть адміністративну відповідальність, передбачену ст. 1655 КпАП.

Детальніше:

Органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат, є Фонд соціального страхування (далі — Фонд).

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця.

Відповідно до частини другої ст. 22 Закону про соціальне страхування допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності.

Фінансування страхувальників-роботодавців для надання найманим працівникам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду здійснюється робочими органами Фонду відповідно до Порядку № 26.

Підставою для фінансування страхувальників робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

У разі виникнення страхового випадку із застрахованою особою на підставі поданих документів, передбачених ст. 31 Закону про соціальне страхування, комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства з урахуванням вимог Положення № 25 приймає рішення про призначення матеріального забезпечення застрахованій особі.

На підставі рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства про призначення матеріального забезпечення страхувальник-роботодавець нараховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок.

Для отримання коштів Фонду для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам страхувальник-роботодавець відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у будь-якому банку.

Робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку.

Після надходження суми коштів, зазначених у заяві-розрахунку, страхувальник зобо-в’язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення у строки, визначені ст. 32 Закону про соціальне страхування.

Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку, можуть бути використані страхувальником винятково на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам.

Виплату страхувальниками-роботодавцями матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок власних коштів із подальшим відшкодуванням (погашенням цих витрат) Фондом чинним законодавством не передбачено.

Слід зазначити, що у разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів і сплачують штраф у розмірі 50 % такої суми.

За використання страхових коштів, зарахованих на окремий рахунок, не за призначенням посадові особи страхувальника несуть адміністративну відповідальність, передбачену ст. 1655 КпАП.

 

Проведення зустрічі з платниками податків щодо обговорення питань декларування та сплати податків

З метою забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів, вжиття заходів з розширення бази оподаткування та доведення до платників актуальних змін та новацій у податковому законодавстві на днях в  Червоноградській ДПІ відбулась зустріч начальника інспекції Оксани Полтавець, начальника Червоноградського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Марії Нагірняк з платниками податків території обслуговування Червоноградської державної податкової інпекції.

Учасники зустрічі обговорили питання застосування окремих норм податкового законодавства, адміністрування податку на додану вартість та податку на прибуток.  Також присутнім наголошено на важливості своєчасної та повної сплати податків (зборів) та інших платежів до бюджету, повідомлено про оновлену  звітність  з ПДВ  та  податкового розрахунку 1ДФ (об’єднана звітність з ПДФО, військового збору та єдиного внеску).

Про переваги електронних сервісів ДПС та отримання довідки про доходи через Електронний кабінет платника на тренінгу у Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області

Про переваги електронних сервісів ДПС, та як швидко та зручно можна отримати довідку про доходи, не відвідуючи податкову, під час тренінгу розповіла Ольга Сокирко, старший державний інспектор Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області. Зазначила, що довідку про доходи можна отримати он-лайн, скориставшись сервісом «Електронний кабінет». Для цього, маючи електронний цифровий підпис (ЕЦП), необхідно за адресою http://cabinet.tax.gov.ua, або через офіційний вебпортал ДПС України (https://tax.gov.ua)  здійснити вхід до Електронного кабінету і в розділі «ЕК для громадян» обрати «Запит про суми виплачених доходів». Безкоштовним сервісом Державної податкової служби «Електронний кабінет», який працює в режимі реального часу, можна скористатись цілодобово. А сертифікати ключів можна отримати безкоштовно у будь-якому пункті кваліфікованого видавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України або в банківських установах та організаціях. Розповів про порядок та терміни декларування, переваги подання декларації про майновий стан та доходи дистанційно – за допомогою мережі Інтернет.

Працівники Центру обслуговування платників Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області на сьогодні роблять усе можливе, щоб створити сприятливі умови громадянам щодо сплати податків, завжди готові надати інформаційну та консультаційну допомогу.

 

 

 

 

Начальник

Кам’янка-Бузької ДПІ

Головного управління

ДПС у Львівській області                                                                                        Тарас  ПЕЧОРА