k2FtbBdWr1

Музей – пам’ять народу

Серед численних суспільних інститутів, що формують громадянську позицію (сім’я, засоби масової інформації, державні установи, громадські організації, центри творчості, бібліотеки, церква тощо), провідну роль відіграють музеї.

Одним із таких закладів є Неслухівський історико-краєзнавчий етнографічний музей «Скарби Галичини» ім. Івана Сологуба, який був відкритий у 2007 році.

Всі експонати музею зібрані особисто його беззмінним директором Михайлом Миколайовичем Гимоном. У музеї зібрані не тільки пам’ятки природи, а й експонати матеріальної та духовної культури, які представляють певні історичні періоди. Важливо відзначити, що директором проводився також науковий опис експонатів, представлених в музеї.

Сьогодні музей з повним правом можна назвати одним із центрів духовного і культурно-історичного розвитку Кам’янеччини. Протягом всього часу , завдяки активній роботі директора музею з населенням села, району, жителі постійно поповнюють музейний фонд експонатами. Михайло Миколайович багато років життя віддав своїй улюбленій справі. Він по частинках збирав експонати для майбутніх експозицій, вивчав архіви України та Польщі в пошуках документів з історії краю та шукав підтримки ідеї створення музею в односельчан та владних структур району. Також левову частку життя Михайло Миколайович присвятив збиранню фольклору на рідних теренах, є активним учасником аматорського чоловічого вокального ансамблю Народного дому с. Неслухів, де презентував як авторські патріотичні пісні, так і пісні рідного краю. Серед населення району Гимон Михайло Миколайович користується авторитетом та повагою.