k2FtbBdWr1

«Надання допомоги у сфері психічного здоров’я у територіальних громадах має відповідати міжнародним стандартам», – Іван Собко про створення координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я

В Львівській ОДА відбулося перше засідання обласної координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я, яка покликана створити план дій до 2024 р. в межах міжнародного проєкту «Психічне здоров’я для України» («Mental Health 4 Ukraine»). Сьогодні члени ради ознайомилися з роботою психіатричних закладів Львівщини, а також з проблемами, які стосуються організації роботи соціальних служб.

Головою координаційною ради є профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, заступники голови ради – заступниця директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Шурпяк та Орест Сувало – лікар-психіатр, координатор розвитку послуг у громадах проєкту «Психічне здоров’я для України».

«Зараз на території Львівщини реалізується пілотний проєкт «Психічне здоров’я для України», який одночасно запускають в кількох інших областях. На його базі можна створити напрацювання, що будуть відповідати міжнародним стандартам надання допомоги у сфері психічного здоров’я. Потрібно провести децентралізацію надання послуг у цій сфері і забезпечити їх якісне надання власне в територіальних громадах на всіх рівнях, що і є ціллю діяльності координаційної ради», – наголосив Іван Собко.

Як зазначила Ірина Шурпяк, територіальні громади повинні бути забезпечені компетентними фахівцями, щоби бути готовими працювати з пацієнтами на своїх територіях.

До складу координаційної ради також увійшли представники психіатричних закладів Львівщини, громадських організацій, соціальних служб, поліції, освіти, охорони здоров’я, Центру громадського здоров’я, психіатричної МСЕК та ін.

Покращення надання психічної допомоги планується реалізувати шляхом:

  • Децентралізації та розвитку позастаціонарних форм надання спеціалізованої допомоги та її координації на рівні первинної медичної допомоги;
  • Створення системи кризового консультування;
  • Розвитку мультидисциплінарних команд та міжгалузевої співпраці;
  • Реорганізації в закладах охорони здоров’я на рівні вторинної та третинної медичної допомоги.