Відпочинок на воді може бути небезпечним. Як поінформували у департаменті цивільного захисту, станом на 6 липня поточного року на водних об’єктах Львівщини загинуло 22 осіб. З них – 4 дітей. З огляду на це та напередодні народного свята Івана Купала, яке щорічно відзначають 7 липня, нагадуємо основні правила поведінки у водоймах.

Головною умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила в біду.

Але навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Недотримання елементарних правил поведінки на воді може закінчитися трагедією.

Департамент з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації наголошує щодо необхідності дотримуватися наступних правил безпечної поведінки на воді:

1. Не купайтеся у непристосованих для цього водоймах (кар’єри, технічні водойми, меліоративні канали).

2. Не заходьте у воду в нетверезому стані.

3. Не допускайте купання поодиноких осіб у безлюдних місцях.

4. Стримуйте оточення від необережних вчинків.

5. Не залишайте дітей без нагляду старших. Забороняйте дітям, молодшим десяти років самостійно заходити у воду.

6. Не пірнайте з берега в невідомих вам місцях (глибина може бути недостатньою для пірнання).

7. Не допускайте  переохолодження тіла у воді, при появі судом негайно вийдіть з води.

8. Не запливайте за обмежувальні буйки.

9. Не здійснюйте купання в темний час доби.

Запам’ятайте прості правила надання першої допомоги на воді:

При рятуванні потопаючого звільніть його організм від води та робіть штучне дихання до відновлення серцевої діяльності. Викличте швидку допомогу.

Під час надання допомоги травмованому (голова, шия, спина, кінцівки) забезпечте йому повний спокій і викличте швидку допомогу.

Отож, дотримання правил поведінки на воді – запорука безпеки життя!