k2FtbBdWr1

Нерестова заборона – 2021

З 1 квітня 2021 року в 22 областях України розпочалася нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Тривалість нерестової заборони відрізняється залежно від областей та водойм.

Зокрема, відповідно до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області від 22.03.2021 року №8 «Про зміни до наказу №7 від 12.03.2021р. «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області у 2021 році» оголошено квітень, травень, червень цього року місяцями охорони нерестуючої риби. На території Львівської області в цей період заборонено будь-яке рибальство, а також вилов раків у такі терміни:

  • в басейні р. Дністер з 1 квітня по 10 червня включно;
  • в басейнах річок Західний Буг, Сян та Стир з 1 квітня по 10 червня включно;
  • у придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) із 1 квітня по 30 червня включно.

Також забороняється проведення вибухових та гідротехнічних робіт, видобуток піщано-гравійної суміші, розчистки русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо.

Довідково: основними передумовами, що дають «команду» до початку нересту є температурний чинник, кисневий режим, наявність партнера та субстрату для відкладання статевих продуктів. Однак, не вся риба одразу йде на нерест. Зазвичай, спочатку нерестяться хижі види риб: щука та окунь. Далі протягом квітня в нерестовий процес поступово входить переважна більшість видів іхтіофауни. Останніми відкладають ікру короп, лин та сом (з середини або кінця травня). Карась взагалі може метати ікру порціями протягом всього літа. Ікрометання у риб буває одноразовим, коли метають ікру впродовж декількох хвилин (щука, окунь, плітка та інші) або порційним, коли метають ікру окремими порціями з інтервалами від декількох днів до 2-3 тижнів (лин, плоскирка, карась та інші).