k2FtbBdWr1

Про підготовку до другого читання законопроєкту №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності»

Триває підготовка до другого читання законопроєкту №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності». Чергове засідання підкомітету з опрацювання пропозицій до документу відбулось у Комітеті ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування відбулося.  Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Законопроєкт № 5655 є надважливим, адже впроваджує масштабну цифровізацію  процесів та реєстраційних процедур у будівництві. На засіданні підкомітету також обговорили пропозиції щодо змін до закону про архітектурну діяльність. Зокрема, щодо діяльності саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності, а також атестаційної архітектурно-будівельної комісії. Працюємо далі», – зазначила Наталія Козловська.

Запропоновані законопроєктом зміни стосуються:

  • мінімізації паперового документообігу між суб’єктами містобудування;
  • цифровізації процесів та реєстраційних процедур у будівництві;
  • розмежування містобудівного контролю та державного містобудівного нагляду у сфері містобудівної діяльності;
  • посилення ролі органів місцевого самоврядування – зокрема, вони отримають розширені повноваження за контролем об’єктів будівництва, які будуються самочинно;
  • визначення учасників будівництва, їх прав та обов’язків, а також відповідальності кожного з них тощо.

Зауважимо, відповідний комітет вже розглянув питання щодо:

  • реєстрації прав на виконання підготовчих та будівельних робіт,
  • прийняття закінчених об’єктів будівництва в експлуатацію
  • розроблення, затвердження та проведення експертизи проєктної документації на будівництво.

Законопроєкт № 5656 передбачає створення Містобудівної палати, яка куруватиме питання притягнення до відповідальності об’єктів нагляду, тоді як органи місцевого самоврядування отримають функції нагляду за самовільним будівництвом.

Запроваджуються поняття уповноважених осіб містобудівного контролю, які підлягають реєстрації та страхуванню. Замовник будівництва матиме можливість самостійно обирати орган містобудівного контролю.

Законопроєкт удосконалює процедуру розробки проєктної документації на будівництво та її експертизи. А також запроваджує державну реєстрацію права на виконання будівельних робіт із використанням Реєстру будівельної діяльності державними реєстраторами та нотаріусами. Крім того, скасовується отримання дозвільної документації для отримання такого права.