k2FtbBdWr1

У Львові напрацьовували рішення задля підтримки галузі картоплярства

Сьогодні у Львові відбулась розширена нарада Української Асоціації Виробників Картоплі за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

У пленарній частині засідання взяли участь заступник міністра Мінагрополітики Тарас Висоцький, заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман, більше 50-ти учасників асоціації виробників картоплі та представники наукових установ.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, який наголосив що у зв’язку із реформуванням державних органів управління одним з векторів руху Міністерства аграрної політики та продовольства України є сприяння створенню саморегулівних організацій з метою напрацювання консолідованих рішень з вирішення проблем виробників.

«Львівщина є однією з лідерів у створенні таких організацій. Власне Асоціація виробників картоплі є ініціаторами напрацювання програми державної підтримки картоплярства. Крім діючих програм здешевлення банківських кредитів, сільськогосподарської техніки у поточному році будуть запроваджені нові напрями підтримки здешевлення вартості насіннєвого сертифікованого матеріалу картоплі вітчизняного виробництва української та іноземної селекції, будівництва об’єктів зберігання картоплі та обладнання»,-  зазначив він.

«Сьогоднішній івент – це нагода поспілкуватись особисто із людьми, що займаються картоплярством, зрозуміти проблеми, які вас турбують і спільно напрацювати інструменти управління на ринку картоплі. Переконаний, що зможемо створювати умови для подальшого росту і розвитку, – наголосив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. – Вирощування картоплі виходить на масштабніший, професійний сектор, а це, відповідно, ставить свої вимоги до тих, хто ним займається. За обсягами виробництва картоплі 2020 року Львівщина займає 3 місце серед областей, виробивши 7,7 % від загального валового збору картоплі в Україні. Картопля — культура рентабельна, однак для того, щоб отримати якісний продукт, потрібно забезпечити дотримання ефективної технології її вирощування».

Під час загальних зборів картоплярі одержали фахову технологічну інформацію про особливості вирощування картоплі від фахівців Української Асоціації Виробників Картоплі. Адже високоприбуткове картоплярство починається з якісного високопродуктивного насіння. Розвиток вітчизняної системи насінництва та покращення якості насіннєвої картоплі – на порядку денному в Мінагрополітики України.

Також ознайомились з новинками виробників сортового насіння, мінеральних добрив, засобів захисту рослин. Здобуті знання, навики допоможуть сільськогосподарським виробникам визначити свої стратегії на майбутній період.

Замміністра також ознайомився з новітніми технологіями зберігання картоплі на базі ТОВ «Централ Плейнс Груп» у с. Великосілки. Площа землекористування – 700 га у Самбірському та Львівському районах.

Підприємство засноване іноземними інвесторами з Великобританії та Республіки Фінляндія, спеціалізується на вирощуванні високоякісної картоплі столових та чіпсових сортів. Цього року тут планується ІІ черга будівництва картоплесховища потужністю на 11 тис. тонн, та будівництво заводу з переробки картоплі на крохмаль у смт. Глиняни Золочівського району. Потужність переробки 40-50 тис. тонн картоплі на рік. У планах підприємства впродовж 2021-2022 років реалізувати проект з вирощування технічної картоплі на площі 1000 га.

Опісля Тарас Висоцький відвідав підприємство із заморозки ягід, фруктів, овочів ТзОВ «ДЖІ ПІ АГРО». Площі насаджень тут становлять 48 га, середня врожайність 32,1 ц/га. В будівництво об’єкта залучено близько 30 млн грн. власних інвестицій.

Довідково

Упродовж 2005-2020 років Львівська область займала 2 – 3 позицію в рейтингу областей України з виробництва картоплі, поступаючись лише Вінницькій, Житомирській, часом Київській областям. Оскільки площі посадки картоплі останніми роками не зазнали суттєвих змін, позитивна динаміка валового збору простежується у тенденції зростання врожайності культури, яка за останні 10 років зросла на 33%.

Основне виробництво картоплі на Львівщині зосереджено в домогосподарствах населення, які вирощують картоплю на площах близько 100 тис га.

Офіційні показники останніх років свідчать про наявність значних резервів до підвищення економічної ефективності виробництва картоплі в сільськогосподарських підприємствах за рахунок удосконалення технологій її вирощування.

Для зберігання вирощеної продукції в області функціонує 24 картоплесховища місткістю 62,5 тис тонн. Будується ще 2 великих картоплесховища на 27 тис тонн зберігання картоплі, сума вкладених у будівництво інвестицій сягатиме близько 125 млн грн. Тож, у сільгоспвиробників зростає потенціал до розширення площ посадки картоплі і збільшення обсягів виробництва.