k2FtbBdWr1

В межах проєкту «Почуй лікаря» волонтери провели понад пів сотні лекцій

З моменту старту проєкту волонтери-медики проводять лекції  в школах та закладах професійно-технічної освіти (ЗПТО) Львівщини щодо профілактики захворювань.

Метою проєкту є профілактика інсульту, інфаркту, а також інформування про здорове харчування та роз’яснення важливих питань щодо здоров’я серед учнів та студентів волонтерами-медиками.

Впродовж проєкту волонтери провели 55 лекцій, тим самим охопивши майже півтори тисячі підлітків. Цільовою авдиторією «Почуй лікаря» є школярі 8-10 класів, заклади професійно-технічної освіти, а також учнівське самоврядування.

“Провела лекцію на тему “Врятуймо серце та мозок” для учнів 9 та 11 класів Самбірської школи-ліцею імені Андрія Струся. Обговорили фактори ризику, симптоми та методи надання допомоги при інфаркті міокарду та інсульті. Також поговорили про здоровий спосіб життя, скринінгові тести та організацію режиму праці й відпочинку. Окрім цього, розповіла учням про основні аспекти серцево-легеневої реанімації – що робити, коли людина без свідомості. Щаслива, оскільки заняття пройшло у вигляді дискусії – учні ставили питання, брали участь в обговоренні, доповнювали”, – розповідає волонтер “Почуй лікаря” Оксана Славич, зараз вона навчається у ЛНМУ ім. Данила Галицького.

Проєкт передбачає три етапи – відбір волонтерів, навчання для волонтерів медичними експертами та іншими тренерами й проведення уроків в школах Львівщини.

Серед шкіл та ЗПТО, де побували волонтери, опинилися такі міста: Львів, Стрий, Самбір, Новояворівськ, Червоноград, Дубляни, Радехів, Буськ, Новий Розділ, Рава-Руська та інші населені пункти.

Керівником проєкту є радниця голови Львівської ОДА Галина Бордун.

Нагадаємо, проєкт «Почуй лікаря» є ініціативою Львівської обласної державної адміністрації. Його започаткували департамент охорони здоров’я Львівської ОДА, департамент освіти та науки Львівської ОДА, Студентська Рада ЛНУ імені Данила Галицького та ГО «UMSA».

Додамо, проєкт, що передбачає роботу в школах Львівщини щодо запобіганню поширенню захворювань, вакцинопрофілактики та інших сфер здоров’я стартував цьогоріч, 15 липня.

Долучитись до команди експертів та почати просвітницьку діяльність у школах Львівщини може кожен студент-медик чи практикуючий лікар.
Реєстрація за посиланням