k2FtbBdWr1

Вакцинація осіб проти COVID-19, які вже перехворіли, є безпечною: підсумки дискусійного клубу від USAID

В межах проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», в департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА відбувся дискусійний клуб «Вакцинація від COVID-19 – уся інформація у вас на долоні» за участі головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна та лікаря – дитячого інфекціоніста, доцента кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика, голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Федора Лапія.

Федір Лапій розповів про ефективність, безпеку та рекомендації щодо використання вакцин проти коронавірусу. Під час зустрічі розглянули питання введення додаткової дози вакцини, щеплення вагітних та доцільності вакцинації дітей. Також обговорили аналіз ефективності вакцин у різних країнах світу.

«Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики розглядає та аналізує дані стосовно вакцинації та її ефективності. Зокрема, зазначимо, що вакцинація осіб проти COVID-19, які вже перехворіли, є безпечною. Таку вакцинацію можна відтермінувати на 6 місяців від часу перебігу хвороби.

Особам, у яких інфекція розвинулась після отримання першої дози вакцини, але до моменту отримання другої, щеплення може бути відтерміноване теж на 6 місяців від часу перебігу захворювання.  Незалежно від інтервалу часу між введенням доз вакцини та розвитком COVID-19, або навпаки, дані дози зараховуються до схеми вакцинації без необхідності їх повторення».

«Зараз відбуваються дуже швидкі зміни у сфері охорони здоров’я, які потребують підтримки медичної спільноти. Лікарі прагнуть до позитивних змін, і МОЗ України робить все можливе, щоб максимально підтримати медиків. Україна, як і увесь світ, стикнулася з важким випробуванням, а саме пандемією коронавірусу. І на передовій цієї боротьби опинились саме медичні працівники, які не тільки надавали медичну допомогу, а й проводили пошук контактних осіб. COVID-19 це не перша інфекційна хвороба, яку нам доводиться долати, але вакцинація дійсно допомагає. Усі пам’ятають спалах кору, і саме через додаткові заходи вакцинації вдалось його зупинити. Вакцинація дійсно ефективна в боротьбі з інфекційними хворобами. Тому варто об’єднувати зусилля та вакцинуватись», – зазначив Ігор Кузін.

Як зауважила фахівчиня із комунікацій та менеджер напряму з підвищення обізнаності медичних працівників щодо вакцинації від COVID-19 Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Олена Гливинська, спільними діями можна досягнути очікуваних результатів та подолати будь-які труднощі.