k2FtbBdWr1

Вплив будівельної галузі на довкілля

Згідно з деякими дослідженнями, будівництво відповідає за близько 50 % кліматичних змін, 40 % — енергоспоживання у всьому світі та 50 % — відходів сміттєзвалищ, не кажучи вже про забруднення повітря, води, шум та руйнування природних середовищ існування. Оскільки наслідки зміни клімату та інших екологічних проблем стають все більш вираженими, як ніколи важливо знайти способи захисту довкілля.

На стадії проєктування компанії мають багато можливостей зробити екологічний вибір. Наприклад, обирати перероблені або природні будівельні матеріали, які продукують менше CO 2  під час їх виробництва. Також враховувати довговічність будівлі або споруди, її довгострокові потреби у виробництві відходів та споживання енергії.
Не менш важливо — зменшити рівень шуму під час проведення будівельних робіт. Оскільки шумове забруднення є поширеною скаргою серед тих, хто живе або працює поблизу активних будівельних майданчиків. Компанії можуть модернізувати своє важке обладнання на новіші, економічніші моделі або використовувати альтернативні джерела палива, коли це можливо, обмежувати кількість часу, який машини проводять на холостому ходу та інше. Та, звичайно, в процесі будівництва необхідно мінімізувати кількість відходів, переробляючи їх та повторно використовуючи, а не заповнювати місцеві звалища.
Як згадувалось раніше, у будівельний галузі набирає популярності зелене будівництво. Ця тенденція змусила EPA (Управління з охорони довкілля США) ініціювати значні дослідження в цьому напрямку. Співпрацюючи з Національним інститутом будівельних наук було створено «Керівництво з будівництва зелених будівель», де детально описується, як будівельні фірми можуть підійти до зеленого будівництва, включаючи різні федеральні норми. Вони також виступили з низкою
ініціатив, спрямованих на покращення впливу будівництва на довкілля.
Програма EPA GreenScapes — документ, де прописані різні варіанти «економічно ефективних» та «екологічно чистих рішень» для великих будівельних проєктів, що передбачають озеленення. Основна мета цієї програми — зменшити відходи і забруднення та допомогти захистити природні ресурси в процесі будівництва.