k2FtbBdWr1

10 громад Львівщини пройшли перший відбір Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

За результатами конкурсного відбору, який оголосили в липні, проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обрав 25 громад в трьох пілотних областях: Львівська, Полтавська та Волинська. Вони стануть першими громадами-партнерами «ГОВЕРЛА».

Всього у відборі взяли участь 72 громади.

Список громад-партнерів:

Львівська область:

– Бродівська
– Добротвірська
– Оброшинська
– Жидачівська
– Жовківська
– Рава-Руська
– Городоцька
– Сокільницька
– Козівська
– Золочівська

Також 5 громад з Полтавської області та 10 громад з Волинської.

Наступними кроками у співпраці з громадами стануть: підписання Меморандуму про співпрацю та визначення інструментів підтримки кожної громади-партнера Проєкту «ГОВЕРЛА».

За декілька місяців буде оголошено наступний відбір, щоб визначити громади, з якими Проєкт «ГОВЕРЛА» співпрацюватиме в інших областях України.

Проєкт планує працювати у 7 областях та підтримувати понад 50 громад, але діяльність не буде обмежена підтримкою лише цих громад-партнерів. «ГОВЕРЛА» працюватиме на національному та місцевому рівнях заради розвитку всіх громад. У співпраці з органами державної влади та асоціаціями органів місцевого самоврядування Проєкт планує розробляти модельні інструменти та механізми, якими зможуть скористатися територіальні громади всієї країни.

Довідково: 

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» планує працювати як на національному, так і на місцевому рівні, підтримуючи громади у семи областях України. На додачу до трьох оприлюднених областей, інші регіони України буде визначено пізніше.

Пріоритетні цілі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:

  • Сформована ефективна правова основа для здійснення децентралізації, включаючи секторальну та фіскальну.
  • Територіальні громади, які здатні реалізовувати нові повноваження, включаючи управління персоналом, адміністрування і фінансову прозорість.
  • Покращена якість послуг.
  • Побудована система, яка забезпечує належне фінансування регіональних органів влади: області, району та територіальних громад.
  • Зміцнені інструменти місцевого економічного розвитку.
  • Побудована більш ефективна співпраця органів влади різних рівнів.
  • Підвищена обізнаність й участь громадян у бюджетуванні, плануванні та прийнятті рішень щодо надання послуг в громадах.