Перше спільне виїзне засідання «Стратегічний розвиток туристичної інфраструктури Львівщини» об’єднав три райони: Дрогобицький, Стрийський і Самбірський.
У четвер, 17 червня, представники влади та бізнесу зустрілись у селі Воля Якубова, що за 10 км від Дрогобича.
Заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний зазначив, що ідея події виникла на основі проекту «Експедиція громад: фокус на туризм», який успішно реалізує управління туризму та курортів облдержадміністрації.
«Ми розглядаємо туризм, в першу чергу, як сферу економічну. Всі наші дії ми намагаємося підкорювати цьому постулату, – наголосив Віталій Загайний. – Якщо пропонуємо туристичний проект, то дуже чітко розуміємо, за які кошти він має втілюватися в життя, хто за це буде готовий платити в майбутньому і яку користь він приноситиме конкретній територіальній громаді: у вигляді сплачених податків, створенні нових робочих місць або, можливо, певній диверсифікації економіки самої територіальної громади».
На території передкарпатського регіону багато туристично-привабливих об’єктів поруч з відпочинковими комплексами. Їхні власники, а також представники місцевої влади зацікавлені, щоб туризм у краї розвивався.
Заступник начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський під час презентації розповів про профіль туриста гірських та курортних територій Львівської області на основі даних одного з мобільних операторів. Зосередився на трендах туристичного сезону та програмах, які будуть реалізовані у найближчий час на Львівщині, а також зазначив, що управління туризму та курортів облдержадміністрації відкрите до написання нових спільних проектів, що сприятимуть розвитку галузі. Більше можливостей про державні та обласні програми, календар зустрічей від команди Львівської ОДА – на сайті hromady.loda.gov.ua
Представники експертного середовища доповнили засідання рекомендаціями та побажаннями. Зокрема, національний експерт зі стратегічного планування та голова товариства «Зелений хрест» Олександр Волошинський, який вже 30 років займається туризмом для людей з інвалідністю, зазначив, що місяць тому прийняли стратегію безбар’єрності в Україні, яка з цього року почне впроваджуватися.
«Насамперед йдеться про державні будівельні норми для об’єктів, які використовуються публічно та надають послуги для маломобільних груп населення. Це стандарт з 2006 року, але архітектори і власники відпочинкових комплексів про це чомусь забувають», – зауважив Олександр Волошинський. Експерт також звернув увагу на речі, які вже є нормою у європейських країнах і поки не досить активно впроваджуються на території нашої держави: належне сортування сміття, відмова від миючих засобів з фосфатами, наявність пеленальних дошок у вбиральнях та меню для вегетаріанців та веганів у ресторанах.
До переліку питань, які виокремили на опрацювання: розвиток інфраструктурних об’єктів у громадах, промоційна компанія туристичних маршрутів, електронний реєстр пішохідних і велосипедних маршрутів, необхідність розвитку сфери через створення туристичних кластерів, а також відновлення роботи в режимі туристичного альянсу. Всі учасники зустрічі зійшлися на думці, що подібні зустрічі вкрай важливі.