Львівська область отримає майже 18,5 млн грн на створення мережі служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Це субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам, завдяки якій громади зможуть створити та покращити діяльність спеціалізованих служб, зокрема, притулків, денних центрів, консультативних служб, придбати автомобілі для мобільних бригад при притулках.
Про це йшлося сьогодні в межах наради з першою леді Оленою Зеленською, Прем’єр-Міністром України, міністром соцполітики та очільниками областей.
Як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький в області кошти субвенції отримають три громади, окрім цього фінансовий ресурс скерують для придбання автомобіля та доукомплектування двох соціальних закладів в області.
Зокрема:
– Створення притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, у Моршинській громаді (9,492 млн грн);
– Створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Дрогобицькій громаді (2 млн грн);
– Створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Новороздільській громаді (4,442 млн грн);
– Закупівля автомобіля та доукомплектування Притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області (2,509 грн).
«Важливо, щоб кожна людина знала, куди звернутися, і могла отримати допомогу, тобто необхідну соціальну послугу, якнайближче до місця проживання», – наголосив очільник області.
Загалом же по Україні за три роки на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, передбачено 685 мільйонів гривень, 274 мільйони з яких закладено у бюджет цього року. Відтак участь цьогоріч у програмі візьмуть 125 громад в Україні.
Вже найближчим часом для громад, які отримали субвенцію проведуть спеціальні навчання.
Нагадаємо, що на Львівщині, з ініціативи ЛОДА, стартував проєкт «Твоє право на…». У його межах представники обласної юстиції, поліції, представниця уповноваженої ВРУ з прав людини та фахівці соціального захисту області безпосередньо в громадах безкоштовно проведуть зустрічі та розкажуть всім охочим про основні права та можливості, допоможуть вирішити конкретні проблеми.
Перша зустріч – у Червонограді вже цієї п’ятниці, 13 серпня.
Довідково
В межах міжнародних ініціатив «Партнерство Біарріц» та «Коаліції дій для сприяння досягненню гендерної рівності», які об’єднують зусилля різних країн на шляху до рівності різних груп жінок і чоловіків, Україна взяла на себе зобов’язання щодо протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Для виконання взятих зобов’язань та розширення доступу постраждалих до якісної і своєчасної допомоги Мінсоцполітики розбудовує систему надання допомоги постраждалим.
Так, для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб запроваджено нову субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 274,2 млн гривень, завдяки якій 125 громад отримають кошти для створення та покращення діяльності спеціалізованих служб, зокрема, притулків, денних центрів, консультативних служб, придбання автомобілів для мобільних бригад при притулках.
Загалом на території України, завдяки реалізації державної субвенції буде створено 28 нових притулків, 39 нових денних центрів, 58 нових консультативних служб та буде придбано 40 автомобілів для мобільних бригад, які діють при притулках. Водночас буде покращено рівень надання соціальних послуг у 16 чинних притулках.