Прийом документів Національного Архівного Фонду (НАФ) від юридичних осіб – джерел комплектування архіву – здійснюють щорічно за графіками, затвердженими архівом за погодженням з юридичною особою.
За незначних обсягів документів архів приймає їх один раз на декілька років, але не рідше одного разу на 5 років.
Підготовку документів фондоутворювача до передавання до архіву (науково-технічне опрацювання, створення довідкового апарату, страхових копій на унікальні документи), а також транспортування документів до архіву здійснюють, згідно з вимогами, визначеними законодавством, за рахунок юридичної (фізичної) особи – джерела комплектування, що передає документи.
Документи приймають в упорядкованому стані за затвердженими експертними комісіями (ЕК,ЕПК) описами справ (документів) постійного зберігання та оформлюють актом прийом-передавання документів юридичної особи на постійне зберігання, який складають у двох примірниках за відповідною формою.
Разом з документами до архіву передають три примірники опису та довідковий апарат до нього. Четвертий примірник опису разом з примірником акта прийому-передавання залишають у фондоутворювача (юридичної особи, що передає документи на зберігання).
Під час першого надходження документів до архіву разом зі справами на постійне зберігання передають історичну довідку про установу – фондоутворювача. Під час наступних надходженнях подають доповнення до історичної довідки з відомостями про зміни, що відбулися в назві, підпорядкованості, функціях, структурі юридичної особи, складі документів.
Документи, не внесені до НАФ, архів передає до архівних установ, що здійснюють централізоване тимчасове зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових та інших правовідносин юридичних і фізичних осіб, що не належать до Національного архівного фонду (далі – трудові архіви, якщо такі створені). Документи, терміни зберігання яких завершилися, вилучають для знищення у встановленому законодавством порядку.