k2FtbBdWr1

Презентація посібника «Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства»

Тема міжмуніципального партнерства і співпраці громад різних країн є перспективною, особливо у ці дні — збройної агресії росії проти України.  Тому наразі виникла потреба розвивати міжнародне муніципальне партнерство. Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час презентації посібника «Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства».

«Наші громади мають різний досвід міжнародних міжмуніципальних партнерств. Але кожна громада напрацьовувала цей досвід здебільшого самотужки. В процесі започаткування та реалізації такої співпраці у громад виникало багато практичних і юридичних питань. Спілкуючись з
представниками українських громад, а також з їх закордонними колегами, зрозуміли, що є низка питань, на які потрібно дати відповідь, аби ця взаємодія розвивалась ефективніше. Тому після тривалих дискусій дійшли до оптимального рішення — розробити єдиний документ у вигляді методичних рекомендацій, який буде доступний усім», — зазначив заступник Міністра.
За словами В’ячеслава Негоди тематичний посібник вийшов достатньо об’ємним та містить багато інформації, яка може бути корисна громадам при взаємодії з муніципалітетами інших країн, а також іншим зацікавленим сторонам. «Створений додатковий ресурс допоможе громадам розвиватися та
стати ще сильнішими. Він підкаже не лише як співпрацювати з іншими муніципалітетами, а й як правильно ці відносити оформити», — прокоментував посадовець.
Він поінформував, що також створено електронну платформу — карту (дашборд), на якій є можливість переглянути інформацію про партнерства конкретної громади, області, чи іншої країни. На основі проведеного аналізу близько 46% українських громад мають партнерські стосунки з муніципалітетами закордонних країн.
Заступник Міністра подякував усім партнерам за створення такого потрібного ресурсу для громад, зокрема: проєкту Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», Швейцарсько-українському проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE, Програмі U-LEAD з Європою.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України