Сьогодні – Всесвітній день без тютюну. До цієї дати департамент охорони здоров’я Львівської ОДА підготував ролик про вплив тютюну на серцево-судинну систему. Про це у відео пояснює експерт департаменту Дмитро Беш.
Тютюнопаління – фактор ризику розвитку захворювань.
«Тютюнопаління на сьогодні є одним з найсерйозніших і значних факторів ризику для нашого здоров’я. І тому надзвичайно важливою є боротьба з ним, відмова від тютюнопаління. Тютюнопаління саме по собі не є хворобою, але надзвичайно небезпечними є ускладнення, які воно провокує, захворювання з якими воно пов’язане. Це – інфаркт міокарда, ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, багато видів раку, зокрема рак легень, тощо. Небезпечним є тютюнопаління для людей, які вже перенесли якесь небезпечне серцево-судинне захворювання», – зазначив Дмитро Беш.
Чи лише нікотин негативно впливає на організм?
«Не лише нікотин має негативний влив. Є низка досліджень, які показують, що сигарета – це загалом хімічна бомба сповільненої дії. Оскільки, крім нікотину там є дуже багато надзвичайно токсичних шкідливих речовин. Було доведено, що цигарки практично завжди містять важкі метали, які обумовлюють порушення крові, захворювання крові, підвищену ламкість кісток тощо. Також доведено наявність таких отруйних речовин, як до прикладу миш’як, який суттєво впливає на тривалість життя людини»,- пояснив медик.
Чи важливо як тютюн потрапляє в організм?
«Неважливо як тютюн потрапляє в організм: чи ви курите сигарету, чи ви курите електронну сигарету, чи будь-який інший варіант, він в будь-якому випаду діє шкідливо на організм і вкорочує життя людини. Тому не ведіться на маркетингові трюки в яких розказують, що той чи інший вид тютюну є більше безпечним та менш шкідливим. Загалом суттєвої різниці між ними немає»,- наголосив Дмитро Беш.
Відеопоради від експертів департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА проводять в межах проєкту «Почуй лікаря».