Новини за день 12 Вересня 2021

Львівщина вшанувала пам’ять примусово виселених українців з території Закерзоння

У неділю, 12 вересня, відбулись заходи з нагоди 77-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках.

У Кам’янці-Бузькій гучно відлунав фестиваль-ярмарок «Корона Якуба – Якуб музикує»

У цей осінній сонячний день дзвінко та людно в місті Кам’янка-Бузька – фестиваль “Корона Якуба – Якуб музикує” зібрав велику кількість мешканців та гостей міста. Театрально-мистецький фестиваль-ярмарок вдруге відбувається у місті, де вперше, українською мовою, були поставлені дві театральні інтермедії авторства Якуба Гаватовича, відомого письменника та культурно-освітнього діяча. Це стало початком україномовного театру.

У Жовківському замку відкрилась перша черга нової експозиції

У Жовківському замку сьогодні презентовано першу чергу нової експозиції з особливим акцентом на колекцію творів генія бароко Шимона Чеховича, портретну галерею історичних особистостей, як-от Станіслав Жолкевський, Ян ІІІ Собеський, Богдан Хмельницький, Михайло Казимир Радзивілл, чиї імена були тісно пов‘язані з Жовквою, та на предмети шляхетських інтер‘єрів XVIII ст.

На Батьківщині Андрія Мельника стартував перший фестиваль історичної пісні та поезії «Шебелина»

Сьогодні у селі Воля-Якубова розпочався перший фестиваль історичної пісні та поезії «Шабелина».

«Дзвін до змін має сьогодні звучати сильно», – Максим Козицький на фестивалі «Вітер-на-Дії»

Сьогодні, 12 вересня, у Львові відбувається молодіжний фестиваль «Вітер-на-Дії». Цьогоріч захід проходить у комбінованому форматі: офлайн і онлайн. Основні події – на території Українського католицького університету.

Понад 4000 осіб в області отримали щеплення від ковіду за останню добу

На Львівщині за вчора, 11 вересня, щеплення від ковіду отримали 4244 особи.

COVID-19: за добу 117 нових хворих і 1 летальний випадок

За попередню добу в області провели 694 дослідження на коронавірус, з них – 117 позитивних.

77-і роковини початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках

Одним із підсумків Другої світової війни стало встановлення нових державних кордонів в Європі, зокрема між СРСР і Польщею. Цей процес супроводжувався так званою “евакуацією на добровільних засадах”: за етнічною ознакою на територію тодішньої УРСР було депортовано сотні тисяч українців – корінних мешканців цих земель.